Recent Articles

Recent Articles

Posted 04.03.2018Comments are off | Seznamka Ostrava

Rozlobeni muzi czech casting marketa

rozlobeni muzi czech casting marketa

Okrouhlá na Blanensku plánuje stavbu nového vodovodu za 18 milionů korun. Obec s obyvateli tím chce vyřešit nedostatek pitné vody, kvůli kterému radnice musela v létě ve vedrech například zakázat napouštění bazénů.

Na přehradě ve Vranově nad Dyjí nečekají turisty v příštích dvou letních sezonách žádná omezení. Opravy koruny hráze, které začnou v říjnu , zavřou hráz až za dva roky.

V srpnu má být hotová brněnská retenční nádrž, která při silných deštích zabrání vylévání znečištěné vody do řeky Svratky.

Nádrž u soutoku Svratky a Svitavského náhonu bude stát přes milionů korun. ČTK to zjistila z internetových stránek brněnského magistrátu. V Jihomoravském kraji opět meziročně klesla spotřeba vody. Její cena naopak dále rostla. Vodárenské podniky v kraji loni za prodanou vodu inkasovaly půl druhé miliardy korun. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad ČSÚ. Obyvatelé Jemnice se mohou těšit na upravený vodovodní přivaděč, který se začal rekonstruovat v dubnu tohoto roku. Konkrétně jde o část přivaděče - z úpravny vody Štítary do Jemnice.

Stavbu za 7,1 mil. Vodovody a kanalizace Vyškov hospodařily loni s čistým ziskem 11,3 milionu korun. Je to nejvíce za posledních deset let. Společnost měla v loňském roce výnosy ,7 milionu korun, což je o 6,6 procenta více než v roce ČTK to zjistila z pozvánky na valnou hromadu. Liberecký kraj pomůže Raspenavě s financováním výstavby nové kanalizace. Na projekt za ,5 milionu korun přidá kraj městu 25 milionů. Novináře o tom dnes informoval liberecký hejtman Stanislav Eichler. Bez pomoci kraje by třítisícové město nebylo zřejmě schopno zajistit povinnou spoluúčast, své rezervy použilo na spolufinancování oprav škod po povodních.

Stavba vyjde na milionů korun, začne za rok v březnu. Dokončená by měla být do poloviny příštího roku. Do budování kanalizace, vodovodu a rozšíření kapacity čistírny odpadních vod se chce na začátku června pustit Starý Plzenec na Plzeňsku. Projekt za zhruba čtvrt miliardy korun má přinést chybějící infrastrukturu do městských částí Malá Strana a Sedlec, řekl ČTK místostarosta Václav Vajshajtl.

Kanalizace se bohužel čím dál častěji stává nejen skládkou nepotřebných věcí, ale také místem, kam se dá cokoliv vypustit. Často se tedy do vody vypouštějí tuky z domácích malovýroben, nepotřebný olej nebo starý benzín. To všechno nezřídka vede k tomu, že takto znečištěné vody způsobí v čistírnách velké problémy Středočeská vodárenská, která provozuje vodovody a kanalizace obcí na Příbramsku a v okolí Prahy, v letošním prvním čtvrtletí zaznamenala havárií, což je meziročně třikrát víc.

Čtyřnásobně se zvýšil i počet poškozených vodoměrů, společnost na nich našla závad. Příčinou jsou mrazy, které v tuzemsku udeřily zejména v první polovině února. ČTK to dnes sdělila mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

Obyvatelé svazku obcí Hrabišín, Dlouhomilov a Brníčko na Šumpersku se dočkají zřejmě do konce příštího roku kanalizačních rozvodů, které v nich dosud nejsou. Investice si vyžádá milionů korun a svým objemem bude největší v historii regionu. Veolia Voda uzavřela v Paříži partnerskou smlouvu s New York city na podporu optimalizace kvality jeho veřejných vodovodů a kanalizací. Svárov a Zlámanec - dvě obce, které dodnes žily jen z vody z vlastních studen, se konečně napojily na vodovod z Velkého Ořechova do Doubravy.

Jak taková situace vypadá? V bývalé olomoucké vodárně v městské části Chválkovice se dnes rozjela parní čerpací stanice z roku , která zásobovala více než 70 let krajské město pitnou vodou. Zařízení uvedli do chodu pracovníci společnosti Moravská vodárenská při dni otevřených dveří. Firma ho uspořádala při příležitosti blížících oslav Světového dne vody. Vodárenská akciová společnost oslaví Světový den vody nejen ve středu V Budapešti vybudovala Veolia Eau energeticky soběstačnou čistírnu odpadních vod, která využívá originální metodu výroby bioplynu.

Je možné spojit čištění odpadních vod se zpracováním odpadu, vyrábět elektrickou energii a přitom být energeticky soběstačný? Povodí Moravy se kvůli suchu a nízkým průtokům vody v korytech potýká s úhynem ryb.

Může za to málo kyslíku ve vodě i výplachy kanalizací. Naposledy uhynuly ryby v řece Svratce u Rajhradu na Brněnsku nebo v řece Jihlavě. V tiskové zprávě to včera uvedl mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Povodí Moravy svolalo dosud největší pracovní skupinu kvůli suchu, jednalo i se zástupci dvou ministerstev. ČTK to řekl mluvčí státního podniku Petr Chmelař.

Hranici sucha aktuálně hlásí 16 stanic ze Průtoky toků jsou pod normálem, poprvé za 40 let se vodohospodářům nepodařilo po zimě naplnit vodní nádrž Vranov. Lodě na vnitrozemských plavbách mají být na některých úsecích povinně vybaveny zařízením pro sledování pohybu. Nařízení se nebude týkat malých plavidel. Novela zákona o vnitrozemské plavbě, kterou včera podle tiskového odboru Strakovy akademie schválila vláda, nyní čeká na posouzení v Parlamentu.

Poslední deštivé dny se na moravských řekách projevily výrazně neprojevily, hladiny se zvedly jen mírně, a to jen na některých tocích. Povodí Moravy stále eviduje na deseti z měřicích hranici sucha. Senát zamítl novelu vodního zákona, která by měla mimo jiné zpřísnit požadavky na odvoz obsahu bezodtokových jímek u rodinných domů.

Rozhodl o tom na návrh svého ústavně-právního výboru. Senátní veto může přehlasovat Sněmovna. Brněnská radnice s Povodím Moravy připravují protipovodňová opatření na vodních tocích ve městě. Vedení radnice zároveň chce zachovat ekologickou funkci vodních toků, voda by se měla stát součástí veřejného prostranství a života obyvatel města, řekli zástupci radnice novinářům.

Předpokládané náklady na úpravy jezů a další stavby jsou zhruba milionů korun. Státní podnik Povodí Moravy eviduje na 18 z měřicích míst dosažení hranice sucha. Podnik proto vydal doporučení adresované obcím s rozšířenou působností, aby na základě posouzení situace na svém území provedly příslušná opatření. V tiskové zprávě to včera uvedla Jana Kučerová z útvaru vnějších vztahů společnosti. Brno chce v příštích letech oživit nábřeží řeky Svratky v úseku od koupaliště Riviéra po viadukt v Uhelné ulici.

Náklady by měly dosáhnout asi milionů korun. Vzniknou protipovodňová opatření, ale také promenáda pro pěší, trasa pro cyklisty nebo kavárny. Průměrná cena pitné vody v Olomouckém kraji loni mírně vzrostla, avšak ve srovnání s ostatními kraji byla nejnižší. Také cena stočného v Olomouckém krami navzdory jejímu růstu byla nižší než ceslostátní průměr.

Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad ČSÚ. Jde o protipovodňové opatření i příspěvek státního podniku k boji proti vysušování krajiny. Stavba stála přes čtyři miliony korun. Při slavnostním odemykání Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku včera řediteli Ředitelství vodních cest Lubomírovi Fojtů spadl zhruba metrový železný klíč do vody. Neprodleně pro něj skočil, a pobavil tak stovky přihlížejících.

Na první plavby po kanále se mnozí vydali již dnes. Jihomoravské zemědělce na začátku vegetačního období trápí nedostatek vody. Ozimé plodiny jsou relativně v pořádku, i když i ty se v růstu přizpůsobují suchu. Hůře jsou na tom jařiny či zasetá kukuřice. Navíc se sedláci obávají ranních mrazů, protože vysoké teploty výrazně uspíšily dobu květu, ovocné stromy už jsou často i odkvetlé, vyplývá z vyjádření zemědělců pro ČTK.

Ředitelství vodních cest by chtělo do roku vybudovat v Hodoníně rekreační přístav, který by mohl být východiskem či cílem cest po Baťově kanále. Má být na toku Staré Moravy zhruba metrů od náměstí. S přístavem poblíž centra města se má stavět i větší přístaviště pro rekreační lodě dál od centra a nutné je postavit také malou plavební komoru, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.

Obce nebudou mít příjem z poplatků za odběr podzemní vody. Lidé budou muset dokládat odvoz obsahu svých žump do čistírny odpadních vod až od roku Komunální čističky dál budou moci přijímat odpadní vodu od firem.

Schválila to včera Sněmovna v rámci novely vodního zákona, kterou nyní dostane k projednání Senát. Revitalizace nábřeží Svratky a stavba protipovodňové ochrany v téměř tříkilometrovém úseku by v Brně mohla začít v roce Brno nechává posuzovat vlivy projektu na životní prostředí. Asi pět desítek otužilců si dnes v Hodoníně užilo velikonoční koupání v řece Moravě. Cílem bylo spojit lidi a obce na moravské a slovenské straně hranice a připomenout Mohammed se během krátké návštěvy Prahy seznámila s tím, jak hlavní město i celé Česko řeší problematiku nakládání s vodou a navštívila Podolskou vodárnu.

Druhá nejvýše postavená představitelka OSN vyzvala ke sdílení zkušeností s jinými městy a rozvojovými zeměmi. Pokud nemáte program na nadcházející víkend, můžete zvážit jednu z nabídek v rámci oslav Světového dne vody. Naplánovat si tak můžete návštěvu staré čistírny odpadních vod v Bubenči či výlet na některou z vodních nádrží v Čechách i na Moravě.

Desetinu výnosu z poplatků za odběr podzemní vody by nově mohly získat obce. Navrhla to pětice poslanců v rámci novely vodního zákona, kterou dnes Sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování. Nyní je výnos z poplatků rozdělen rovnoměrně mezi kraje a Státní fond životního prostředí, podle poslanců by nově měly dostávat po 45 procentech.

Piráti navrhnou ve Sněmovně úpravu vodního zákona, která by mimo jiné ochránila zdroj pitné vody mezi Moravským Pískem na Hodonínsku a Uherským Ostrohem na Uherskohradišťsku. Rekonstrukce tří velkých bazénů na brněnském koupališti Riviéra pokračuje od září předpokládaným tempem, takže v červnu by se lidé mohli v jednom z největších přírodních areálů v republice znovu koupat. Lidé v Jihomoravském kraji za loňský rok vytřídili asi 17,5 tuny použitého oleje a odpadního tuku.

Je to asi pětkrát více než v roce , kdy lidé v kraji k recyklaci odevzdali zhruba 3,5 tuny. Loni také přibylo obcí, které jsou do sběru suroviny zapojeny. Státní podnik Povodí Vltavy letos plánuje vypsat zakázky za milionů korun. V případě optimální projektové přípravy by mohl podnik na konci roku vypsat ještě zakázku na vybudování doplňkového bezpečnostního přelivu na orlické nádrži za dalších milionů korun.

ČTK to sdělil mluvčí podniku Hugo Roldán. Sněmovní zemědělský výbor včera přerušil projednávání vládní novely vodního zákona, která mimo jiné zpřísňuje některé podmínky nakládání s odpadními vodami. Členové výboru nyní můžou do 7. Zpravodaj Karel Tureček ANO poznamenal, že ví o několika pozměňovacích návrzích, které poslanci chtějí přednést. Brněnští radní se rozhodli, že zpřístupní pravý břeh Svratky mezi Bystrcí a Komínem, kde je nyní jen velmi obtížně schůdná nezpevněná cesta, a obnoví Tyršův park na nábřeží Svitavy v Husovicích.

Jsou to jedny z projektů, které mají zlepšit přístup k brněnským řekám a vylepšit místa pro trávení volného času, řekl novinářům primátorův náměstek Martin Ander SZ.

Sněmovna včera v úvodním kole podpořila novelu zákona o vodách, která kromě jiného přináší změny v kontrolách vypouštění odpadních vod do kanalizací. Poslanci se jí zabývali už v předchozím volebním období, ale nestihli ji před volbami projednat. Vláda ji poslancům předložila v totožné podobě pouze se zapracovanými legislativně technickými úpravami.

Změny v krajině a hospodaření na polích se přímo projevují na kvalitě vod v nádržích. V minulosti je ohrožovaly dusičnany ze zemědělství, nyní některé čelí nárůstu škodlivin ze silnic a zvýšené koncentraci fosforu, který způsobuje přemnožení sinic. Uvedli to vědci z Biologického centra Akademie věd ČR v tiskové zprávě. Povodí Moravy musí ze dna Brněnské přehrady odstranit asi pneumatik.

Někdo je tam pravděpodobně úmyslně vysypal. Řeší se, zda šlo o trestný čin. Náklady na odstranění pneumatik vyjdou na desítky tisíc korun. V Praze je možné použitý olej ze smažení odevzdat ve sběrných dvorech. Další možností je využít popelnice na potravinářské oleje. Méně ekologickou variantou je vyhodit tuk do směsného odpadu.

ČTK o tom informoval pražský magistrát. Tuky a oleje vylité do záchodu či umyvadla zanáší kanalizaci. Vodní dům byl během tohoto měsíce oceněn hned ve třech prestižních soutěžích s celorepublikovým dosahem. Stal se vítězem kategorie Kudy z nudy v soutěži DestinaCZe Česká inspekce životního prostředí ČIŽP zkontrolovala na jihu Moravy osm desítek vinařství, u třetiny zjistila porušení vodního zákona. Nejčastěji šlo o nedovolené vypouštění odpadních vod a nepovolený odběr podzemních vod.

Pokuty jsou celkem zhruba za Hodonín po více než dvou letech otevřel krytý plavecký bazén, který zrekonstruoval za 97 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí města Josef Horníček. Práce se dotkly celého objektu včetně vzduchotechniky a elektrorozvodů. Bazény jsou nerezové, vznikla wellness zóna a bezbariérový přístup.

Městská část Brno-střed použije na úklid ulic v historickém centru města metodu čištění pomocí horké vody a páry. Novinářům to včera řekl starosta městské části Martin Landa zvolen za Žít Brno. Podle něj se tato metoda používá od prosince loňského roku u nádraží, kde se osvědčila. Městská část dává ročně na úklid ulic na svém území 60 milionů korun, za rozšíření metody nebude platit nic navíc. Česká inspekce životního prostředí ČIŽP udělila pokutu Dostala už třetí pokutu. V tiskové zprávě to včera uvedla zástupkyně mluvčí inspekce Jana Jandová.

Letošní sucho na Znojemsku a v povodí Dyje nad Vranovskou přehradou způsobilo, že už od května klesá hladina přehrady. Díky tomu se po více než 20 letech objevily nad hladinou základy domů zatopené vesnice Bítov a také hromada kamení, která zbyla po odstřelu kostela.

Brno zahájilo průzkumné práce v Králové Poli, kde vznikne nová retenční nádrž Červený mlýn. Nádrž bude čistit dešťovou vodu, ve které se vyskytuje i voda splašková.

Mělo by se tím tak zamezit znečišťování podzemních vod a udržet čistotu v řekách. Průzkumné práce potrvají do konce roku. Státní fond životního prostředí ČR zveřejnil tento týden přehled sociálně únosné ceny vodného a stočného pro rok dle pravidel OPŽP — Pojďme se podívat na srovnání cen v jednotlivých krajích. Unikátní technologie na výrobu vody ze vzduchu bude perlou českého pavilonu na výstavě Expo v Dubaji.

Systém, který Česká republika za tři roky ve Spojených arabských emirátech představí, využívá solární energii a podílejí se na něm České vysoké učení technické ČVUT a Akademie věd. Včera koncepci českého pavilonu představili zástupci státu na strojírenském veletrhu v Brně. Druhá část rozhovoru s docentem Petrem Pokorným tentokrát o klimatických změnách, o tom, zda směřujeme do doby ledové, o globálních změnách, které nás čekají, i o evropské regulaci.

Brněnské koupaliště Riviéra již obsadili dělníci se sbíječkami a bagry a zahájili tři čtvrtě roku trvající rekonstrukci za milionů korun. Do konce května by měly být v bazénech, které mají na délku celkem téměř půl kilometru, nerezové vany. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR začala opravovat bezpečnostní přelivy na Lednických rybnících na Břeclavsku, kde žije řada vzácných živočichů.

Byly v havarijním stavu. Hotovo by mělo být do jara Brno se chystá dobudovat kanalizaci za 2,5 miliardy korun, čímž bude mít kanalizaci celé město. Město vybralo správce stavby, bez něhož by nemohlo přikročit k výběru zhotovitele. Asi 15 kilometrů splaškové kanalizace se vybuduje v městských částech Bosonohy, Brno-jih, Maloměřice-Obřany, Líšeň a Tuřany.

Ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku se rozšíří přístaviště Baťova kanálu. Podle něj nestačí kapacita, která je v současnosti 11 lodí. Po rozšíření by přístav mohl mít prostor až pro 35 lodí. O příspěvek na systém pro využívání dešťové vody zažádalo dosud více než lidí. V programu Dešťovka, jehož druhé kolo spustilo ministerstvo životního prostředí ve čtvrtek dopoledne, je milionů korun.

V prvním kole, kdy se rozdělovalo milionů, stát přijal žádostí. Odborníci z Vysokého učení technického v Brně vyvinuli spolu s vývojáři z praxe zařízení, které je schopno vyčistit použitou vodu z budov na úroveň vody dešťové. Kombinuje mechanické a biologické čištění a výsledkem je voda, která neobsahuje chlor a lze ji užít například pro závlahu.

Od povodní v letech a investovalo Povodí Moravy 1,3 miliardy korun na opatření, která mají chránit města a vesnice před další velkou vodou a její ničivou silou. Na řece Dyji se také zajistil automatický monitoring, který výrazně zlepšil předpovědní a povodňovou službu. V řadě přírodních koupališť v Česku se v poslední době rozmnožily zdraví škodlivé sinice. Na některých místech jsou zákazy koupání a na mnohých by se měli lidé po koupání osprchovat. Najdou se ale také vodní plochy, kde se kvalita vody naopak zlepšila.

Vyplývá to z informací krajských hygienických stanic. Snížit zranitelnost území před nedostatkem vody v důsledku očekávaných změn klimatu je cílem Koncepce na ochranu před následky sucha pro území České republiky.

Společný materiál Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí tento týden schválila vláda. V posledních několika týdnech snad neuplyne den, aby z médií na čtenáře, diváka, či posluchače nevyskočila zpráva o historicky nejúspěšnějším programu Ministerstva životního prostředí - Dešťovce.

Blíží se volební čas, a tak nikoho asi nepřekvapí snaha politika zalíbit se. Italské úřady kvůli dlouhému období sucha nařídily zastavit čerpání vody z jezera nedaleko Říma. Hlavní město Itálie tak možná bude nuceno zavést na vodu přídělový systém. Informovala o tom agentura Reuters. Jihomoravští zemědělci už mají sklizenou třetinu obilovin a přes 40 procent řepky.

Výnosy jsou kvůli květnovému a červnovému suchu výrazně nižší než loni a leckde se blíží katastrofálnímu roku Nejpostiženější jsou sedláci na Znojemsku, kde za první půlrok spadlo jen přes milimetrů srážek a zasychá i kukuřice.

Státní podnik Povodí Moravy v průběhu současného léta zahájí rekonstrukci vodní nádrže Boskovice na Blanensku, stavba potrvá dva roky. Stavbaři při ní především zvětší průtočnou kapacitu současného bezpečnostního přelivu nádrže tak, aby při povodních nehrozilo přelití a následné protržení sypané hráze.

Investice si vyžádá milionů korun. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí podniku Petr Chmelař. Jméno Radka Novotného není vodárenským odborníkům neznámé. Jak si v diskuzi s ním vedl náměstek ministra zemědělství Aleš Kendík?

Nutno uznat, že velmi korektně a věcně. Link na audio verzi pořadu najdete pod článkem. Seminář Fakta o vodě v Poslanecké sněmovně PČR, na kterém se sešli zástupci provozovatelů vodohospodářské infrastruktury, odborníci a akademici, se zaměřil na odbornou debatu o modelech provozování infrastruktury a přednostech či nevýhodách jednotlivých provozních modelů.

S výstavbou vlastního pavilonu a vývojem technologie na výrobu vody ze vzduchu pomocí solárních panelů počítá koncepce české účasti na světové výstavě v Dubaji v roce Vodní záchranná služba Českého červeného kříže včera převzala pět nových záchranných lodí za zhruba sedm milionů korun.

Na včerejším setkání s novináři při křtu nových lodí to řekl prezident vodních záchranářů David Smejkal. Potřeba celospolečenské diskuze o budoucnosti českého vodárenství je v poslední době zřejmá. Jednou z aktuálních iniciativ je odborný seminář  pod záštitou místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Prvních jeseterů malých vysadí dnes státní podnik Povodí Moravy do řek Moravy a Dyje. Cílem je obnova populace této ryby v řekách. Dalších jeseterů do moravských řek poputuje na podzim.

Povodí pro obnovu populace jesetera plánuje ročně vypouštět plůdků této ryby do řek až do roku Pokud ne, pak právě pro vás přinášíme kompletní text z Blogu Idnes. Pojďme se podívat, jaký program si pro vás organizátoři na závěrečný den přichystali.

Písek zahájil stavbu úpravny městské vody. Vybudování nového zařízení vyjde na milionů korun bez daně. Úpravna bude stát na Hradišťském kopci a nahradí tu stávající, jejíž technologie je podle zástupců města už zastaralá. Vedení Písku to uvedlo při zahájení stavby, která potrvá do podzimu příštího roku. Jaký doprovodný program na vás dnes čeká? Přednášky o nakládání s kaly či možnostech dotací z Operačního programu Životní prostředí, soutěže a společenské akce.

Ta probíhá ve dnech Pořadatelem akce je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z. Pojďte se podívat, jaký doprovodný program na vás čeká první veletržní den. Brněnská přehrada včera dostala novou pojistku. Váží 22 tun a na místo ji pomohl usadit speciální jeřáb. Usazování nového rychlouzávěru souvisí se zatím nejrozsáhlejší modernizací přehrady v její více než pětasedmdesátileté historii.

Brněnská přehrada bude mít novou dvaadvacetitunovou pojistku. Dělníci ji tam osadí ve středu. Přehradní nádrž z roku poprvé od svého uvedení do provozu prodělává celkovou rekonstrukci systému rychlouzávěru, který je mechanickou pojistkou hráze, uvedla dnes společnost ČEZ v tiskové zprávě.

Hodonín zvažuje převedení kanalizace a vodovodního řadu na společnost Vodovody a kanalizace Hodonín VaK Hodonín , v níž je částečným akcionářem stejně jako jiné obce. VaK už většinu kanalizace a vodovodu v Hodoníně vlastní. Město chce převodem ušetřit zhruba dva miliony ročně, které dává na opravy havárií, řekl ČTK místostarosta Vítězslav Krabička Změna. Lovčice na Hodonínsku vybudovaly za více než 54 milionů korun kanalizaci.

Obec už tedy nemusí dál žádat o povolení k vypouštění splašků do Lovčického potoka. Splašky se nyní dostávají do čističky odpadních vod v sousedních Ždánicích. Pracovníci státního podniku Povodí Moravy z Brněnské přehrady v minulém týdnu vytáhli a odvezli asi 65 tun naplaveného nepořádku, především větví, odpadků a pet lahví. Lesy ČR začaly koncem března nad Moravany na Hodonínsku budovat další protipovodňové opatření za čtyři miliony korun.

Hotovo má být v říjnu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí státního podniku Eva Jouklová. Novela vodního zákona, kterou Sněmovna v úterý podpořila v prvním kole projednávání, nezavede povinnost čistit dešťovou vodu před jejím vypouštěním.

Sněmovna včera v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o vodách, která přináší změny například v kontrolách vypouštění odpadních vod do kanalizací. Zpřesňuje také povinnosti při likvidaci odpadních vod, například při vyvážení odpadních jímek. V Letovicích na Blanensku chystají petici proti plánovaným opravám vodní nádrže na říčce Křetínce.

Výhrady k záměru má i zastupitelstvo. Opravy chystá za milionů korun Povodí Moravy. Jihomoravský kraj připravil nový dotační program na podporu hospodaření s povrchovou vodou pro obce a svazky obcí, které jsou ohrožené suchem. Vyčlenil v něm šest milionů korun, sdělila v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. Peníze poslouží na zlepšení stavu rybníků, ale i na malé vodní nádrže a další opatření.

S ideologickým bojem proti kapitalismu má naše republika bohaté zkušenosti. Komunismus jsme si dobrovolně zvolili a pěkných pár let s ním zápasili. V přesném znění přinášíme text J. Bábíkové z Blogu iDnes. Lodní sezona na Brněnské přehradě začne slavnostním zahájením až Původně chtěl dopravní podnik spustit plavbu o týden dříve, ale jelikož je na hladině přehrady stále led, raději termín posunul.

Podle mluvčí dopravního podniku Barbory Lukšové je to kvůli tomu, aby se stihlo všechno k vyplutí lodí připravit, sdělila ČTK. Stavebníci z rekonstruované koruny hráze Vranovské přehrady na Znojemsku odstranili silnici, příští týden začnou demontovat mostní část. Opravy vyjdou zhruba na 58 milionů korun. Práce jsou rozvržené na více než dva roky a dotknou se dvou letních sezon. Povodí Moravy začne v březnu opravovat vodní nádrž Opatovice, která je zásobárnou pitné vody pro Vyškov, Bučovice a některé dalších okolních obcí.

Oprava vyjde na 78 milionů korun a potrvá dva roky. Kvůli stavebním pracím bude dočasně snížena hladina, v prvních šesti měsících o 11,4 metru, což bude během stavby nejvíc, sdělil ČTK mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

V září loňského roku došlo k přesunu portálu Vodarenstvi. Jaké máme plány do dalšího období? Více se dozvíte v rozhovoru s šéfredaktorkou oVodarenstvi. Prudké oteplení doprovázené srážkami by podle Povodí Moravy mohlo lokálně způsobit výskyt některých z povodňových stupňů.

Vodní nádrže jsou ale připravené vodu z tajícího sněhu zachytit. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Vodárenství je poměrně seriozní obor a to se projevuje i v jeho medializaci. Jak to dopadne, když napíše komentář o vodárenství známý kontraverzní redaktor?

Pojďme se podívat, jakému tématu se oba pánové věnovali. Zimní počasí a zamrzlá vodní hladina novomlýnských nádrží lákají chodce až k mušovskému kostelu sv. Kostel zaniklé obce Mušov u Pasohlávek na Brněnsku uprostřed vodní plochy je jinak nedostupný.

Státní podnik Povodí Moravy varuje, že nosnost ledu na velkých vodních nádržích, které jsou ve správě podniku, zatím není pro bruslaře bezpečná. V tiskové zprávě to včera uvedl mluvčí podniku Petr Chmelař. Jako minimum pro bezpečný vstup na led se uvádí dvanácticentimetrová tloušťka. Většina z měřených vodních ploch jí ale nedosahuje. Nevratné investice do více či méně efektivních projektů nahradí vratné půjčky. V ČR bude tak klíčovou roli v evropské podpoře hrát dle serveru idnes.

Malé vodní elektrárny na řekách a potocích letos více dodržovaly minimální zůstatkové průtoky. Stav na vodních tocích se tak v tomto směru oproti loňsku zlepšil, uvedla dnes na tiskové konferenci Česká inspekce životního prostředí.

Přispěly k tomu ale i opakované kontroly a příznivější počasí. Brno vypsalo architektonickou soutěž na úpravy nábřeží Svratky. V budoucnu se bude měnit úsek od Uhelné ulice od železničního mostu až k výstavišti. Pro lidi se má zlepšit přístup k vodě, aby vznikla zóna vhodná k trávení volného času a relaxaci. Součástí změn jsou však také protipovodňová opatření.

Vodárenská akciová společnost, která spravuje vodovody a kanalizace pro téměř Vinařství Reisten z Pavlova na Břeclavsku dostalo pokutu Tiskárny OTK tvrdí, že do kolínské kanalizace uniklo v neděli z jejich provozu jen několik desítek litrů oleje, který nebyl nebezpečný.

Mluvčí Kolína Iva Blümelová již dříve uvedla, že do kanalizace unikly nebezpečné ropné látky. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové byl prvotní odhad množství uniklého oleje kolem litrů. Ve Vyškově odbahnili menší ze dvou rybníků s názvem Kačenec, odvezlo se zhruba Také byla opravena hráz na levém břehu. Náklady na úpravy dosáhly zhruba 6,3 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes oznámil vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík. Nádrž vlastní město a pronajímá si ji Moravský rybářský svaz.

Povodí Moravy dnes zahájilo rekonstrukci koruny hráze Vranovské přehrady na Znojemsku. Opravy vyjdou na zhruba 58 milionů korun. Potrvají více než dva roky a dotknou se dvou letních sezon, uvedl mluvčí státního podniku Petr Chmelař.

Státní podnik Povodí Moravy vysadí v průběhu příštích pěti let do Moravy a Dyje Investice si vyžádá půl milionu korun, uvedl v tomto týdnu v tiskové zprávě mluvčí podniku Petr Chmelař. Cílem je obnovení populace jesetera v Dunaji a jeho přítocích.

S nadsázkou se dá říci, že Brňáci se opičí po Praze prostě ve všem. Více než českých a slovenských vojáků se ve vojenském prostoru v Březině u Vyškova a ve slovenském městě Sereď účastní mezinárodního cvičení Engineer Rescuers. Je zaměřeno na situace při povodních, záchranné práce i evakuace, uvedla mluvčí akce Miroslava Štenclová. Výnosy Brněnských vodáren a kanalizací BVK loni vzrostly o čtyři procenta na 1,8 miliardy korun, zisk se mírně snížil na 76,5 milionu korun.

Po několika letech propadu množství prodané a odkanalizované vody se trend změnil. Prodalo se více vody, množství odkanalizované stagnovalo, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Vždycky mě pobaví dvojí metr českých novinářů. Tentokrát Andrejem vlastněná Mafra a idnes. Fuj, to je sprosté slovo, že ano? A co váš vlastník, milí novináři? Ten asi nevytváří zisk? A z čeho pak asi nakoupil své mediální impérium? Dovolujeme si vás upozornit, že v průběhu víkendu dojde ke změně domény a loga našeho serveru z Vodarenstvi.

Neznámá látka se dnes objevila na hladině řeky Svitavy v obci Svitávka na Blanensku. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj se hasiči snaží zabránit dalšímu šíření a zjistit, co se do řeky dostalo. Další ze série rozhovorů se starosty měst a obcí nás zavádí do jihomoravského Radějova. Se starostou obce Martinem Hájkem jsme si povídali o tom, jak těžké je lidem vysvětlit, že díky suchu obec z vlastních zdrojů kvalitní pitnou vodu nezajistí a nezbývá než vodovodní sítě prodat větší společnosti.

Sucho letos není všude. Trápí zejména vegetaci ve východních Čechách a na střední a severní Moravě. Pokud se v zimě nedoplní zásoby vody, může se sucho znovu objevit příští rok. Tvrdí to odborníci, které ČTK oslovila. Problém zůstává u podzemních vod, kam se srážky tolik nedostanou.

Svazek pěti obcí na Vyškovsku má novou kanalizaci za ,3 milionu korun, stavbu obce dokončily včera v Hodějicích otevřením čistírny odpadních vod. Městům a obcím se nelíbí plánované zvýšení poplatků za podzemní vody, ani přísnější podmínky pro čištění odpadních vod.

Povodí Moravy dnes vypustilo do Brněnské přehrady generační ryby - 20 candátů a 20 štik. Generační ryby se vyznačují výbornou plodností a dobrými předpoklady pro rozmnožování a také dobrými hospodářskými vlastnostmi, řekl novinářům mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Podnik ryby vypustil u příležitosti svého Voda vždycky byla a zřejmě také vždycky bude velmi populistickým tématem. Téměř nikdo ze spotřebitelů neví, kolik voda stojí.

A jen málokdo by hádal, že za litr vody zaplatíme méně než korunu. Přesto jsou média v poslední době plné zpráv o zlých provozních společnostech, které vyvádí zisky do zahraničí. V pondělí dne Moravský Krumlov už nechce být členem svazku Vodovody a kanalizace se sídlem v Třebíči. Město chce samo rozhodovat o investicích do infrastruktury a zároveň samo rozhodovat o ceně vody, o níž tvrdí, že může být nižší a nemusí růst tak rychle.

Zastupitelé odhlasovali zájem o vystoupení na pondělním zasedání. Tato cena je udělována Evropským patentovým úřadem. Sedláčka ve finále soutěže porazil francouzský neurochirurg, který přišel s převratnou metodou léčby Parkinsonovy nemoci. Průtoky ve vodních tocích moravských řek jsou v porovnání s dlouhodobými červnovými údaji stále podprůměrné, v některých případech dosahují pouze 20 procent průměru.

Nejhorší situace je na řece Bystřici u Olomouce, která aktuálně dosahuje pouhých 11 procent běžného průtoku, uvedl v tiskové zprávě mluvčí státního podniku Povodí Moravy Petr Chmelař.

Několik set milionů korun chce investovat do rozšíření areálu jeden z největších českých akvaparků Aqualand Moravia u Pasohlávek na Brněnsku. V sousedství areálu letních atrakcí má k dispozici pozemek o rozloze V rekreační zónu by se v příštích letech mělo proměnit nábřeží Svratky v Brně v úseku od hokejové haly Rondy až k výstavišti.

Město proto vyhlásí architektonickou soutěž na podobu nábřeží. Její výsledky chce znát počátkem příštího roku. Brno za 38 milionů korun zrevitalizuje oblast Holáseckých jezer, která jsou přírodní památkou. Novinářům o zamýšlené investici řekl primátorův náměstek Martin Ander SZ. U desítky vodních ploch na Černovickém potoku vzniknou místa pro rekreaci, naučné stezky nebo vyhlídková dřevěná mola.

Průtoky v některých českých řekách se díky dešti mírně zvedly, přesto deficit povrchových vod trvá, hlavně na Moravě. Podle něj ale srážky budou i v nadcházejícím období, a tak se vodáci přece jen mohou těšit na vodu. Krajská hygienická stanice začala sledovat stav kvality vody zhruba na dvaceti přírodních koupalištích v Jihomoravském kraji.

Brněnští zastupitelé včera schválili vyhlášku, na jejímž základě může město regulovat lodní dopravu na Brněnské přehradě. Od května do září bude zakázaná plavba lodím se spalovacími motory o výkonu do deseti kilowatt. Jsou to menší čluny, které plují s ponorem do 12 kilometrů za hodinu, například rybářské pramice, nafukovací či skládací čluny. V poslední době musí vodohospodáři stále častěji řešit problémy s neprůchodnou kanalizací.

Její příčinou je zanesení potrubí odpady, které tam nepatří. Kvalitnější vodu budou mít do konce roku v Moravském Krumlově na Znojemsku, v úpravně vody přibude technologie na odstraňování uranu. Podzemní zdroj, ze kterého berou vodu některé místní části města, nesplňuje povolený limit přítomnosti uranu v pitné vodě.

Brněnská přehrada, která byla vybudována v letech až , vznikla především jako zásobárna vody pro město. Slouží však také jako zdroj elektrické energie a v neposlední řadě k rekreaci. Před 70 lety, 5. Vodu v Mikulčicích na Hodonínsku znečistila látka trichlorethen, která je zdraví nebezpečná a používá se do rozpouštědel. Podle něj mají Mikulčice náhradní zdroj, protože se mohou připojit na vodovod Podluží. Voda je však dražší.

Česká inspekce životního prostředí hledá zdroj kontaminace. Na případ upozornila Česká televize. Nové protipovodňové hráze, které mají ochránit Pohořelice na Brněnsku před stoletou vodou z řeky Jihlavy, se mají začít stavět na podzim. Práce potrvají dva roky a předpokládané náklady činí 70 milionů korun.

Většina částky bude z fondů Evropské unie, město zaplatí deset milionů, uvedl v tiskové zprávě starosta Josef Svoboda. Naposledy zasáhly město záplavy v roce Aktuální podmínky pro pěstování obilí a ovoce jsou letos na jihu Moravy začátkem jara příznivé.

Na rozdíl od předchozích let netrpí ani okresy na jihu kraje nedostatkem vláhy a dobře přezimovaly vzdor teplejší zimě ozimy. Lokálně mohou dělat problém škůdci, protože se jim daří dobře díky třetí teplé zimě po sobě, vyplývá z odpovědí zemědělců pro ČTK.

Vojenské lesy a statky ČR VLS letos plánují dokončit za 40 milionů korun obnovu rybníků a vodních nádrží ve vojenském újezdě Březina na Vyškovsku a také stavbu nových. Obnoví také několik studánek a tůní. Jejich cílem je pomocí animací vysvětlit dětem a dospívajícím klíčová fakta dnešního světa. Tentokrát se tvůrci zaměřili na vodu a problematiku dehydratace. Věděli jste, že pokud nebudete pít dostatek vody, ovlivní to funkčnost vašeho mozku?

Přes dvě stovky hostů přijalo pozvání na oslavy Světového dne vody, které se uskutečnily ve středu Scénář dne byl letos vytvořen Brněnskými vodárnami a kanalizacemi, a. Rozhovor s Josefem Soukupem, vedoucím provozu čistíren odpadních vod Vodohospodářské a obchodní společnosti a. Vodohospodáři zpřístupní pro veřejnost na čtyři dny, od Velkého pátku do Velikonočního pondělí, hráz Opatovické přehrady u Vyškova.

Návštěvníci se z ní budou moci pokochat pohledem na údolí řeky Malá Haná. Naposledy byla hráz dočasně zpřístupněna před šesti lety.

Moderní návštěvnické středisko Vodní dům otevře své prostory v sobotu Pro návštěvníky je připravena interaktivní expozice, která zaujme všechny smysly dětí i dospělých. Unikátní areál podle návrhu architektonického studia AND najdete nedaleko hráze vodní nádrže Švihov na Želivce. Moravský Písek na Hodonínsku se snaží zabránit plánované těžbě štěrkopísku na pomezí katastru obce v sousedství s Uherským Ostrohem na Uherskohradišťsku.

Vodní tok Stará Ponávka a jeho okolí v Brně se v příštích letech dočká revitalizace za 30 milionů korun. Brno se bude snažit získat dotace. Až hektarů větrolamů chtějí obnovit v následujících šesti letech Lesy ČR na jižní Moravě, převážně na Znojemsku a Břeclavsku. Jde o porosty, které vznikaly v Nyní je velká část z nich ohrožená kvůli stáří stromů, řekl na tiskové konferenci krajský ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík. Světový den vody si připomínáme vždy Vyškov dostane od Jihomoravského kraje devět milionů korun, které použije na obnovu víceúčelového hřiště u největší základní školy v Nádraží ulici a na rekonstrukci bazénu u základní školy v Purkyňově ulici.

Mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky dnes odstartoval v areálu PVA EXPO Praha. Pokud tento týdne do Letňan zavítáte, doporučujeme návštěvu také několika firem s nabídkou pro vodárenský obor. Každý rok pravidelně jezdíte do Zlína? Pojďme se podívat na aktuální program. Ve Spojených státech mají vodárenské společnosti často velmi podobné problémy jako v Čechách.

Jedním z nich je zvýšený výskyt havárií a poruch v zimním a jarním období. Pro osvětu veřejnosti připravila společnost New Jersey American Water zajímavé video. ČTK to zjistila z webu soudu, který zamítl kasační stížnost státního podniku. V přesném znění přinášíme úvodník Ing. Jindřicha Krále, předsedy představenstva Vodárenské akciové společnosti, a. Ůvodník byl součástí zákaznického časopisu e-Kapka.

Osmý ročník konference Financování vodárenské infrastruktury dnes začíná v pražských Dejvicích. Pokud jste na konferenci, připomeneme program. Pro ty, kteří jste čas nenašli, přineseme hlavní témata on-line. Na programu opět budou aktuální informace z oblasti vodárenství, novinky z programu OPŽP i zkušenosti konkrétních měst a obcí s dotačním procesem.

K aktuálnímu tématu novelizace zákona o veřejných zakázkách přinášíme názor odborníka Mgr. Tomáše Haltufa AK Bartošková. Dle jeho názoru je hlavním negativem současné podoby koncesního řízení složitost celého procesu, kdy je zadavatel nucen využít služeb odborných konzultantů.

Další ze série rozhovorů se starosty měst a obcí přinášíme z jihočeských Slavonic. Starosta Hynek Blažek shrnuje proces koncesního a dotačního řízení, kterým město v uplynulých letech prošlo a který zaměstnal plně nejen jeho, členy rady, ale také všechny dostupné úředníky.

Slavonice díky žádosti o evropské dotace totiž musely projít procesem tzv. Největší průmysloví odběratelé vody v Moravskoslezském kraji dělají od loňska kvůli suchu opatření k omezení spotřeby vody. Zvyšují podíl opětovně používané recirkulované vody a berou ji i z jiných zdrojů než obvykle. Zástupci firem ČTK řekli, že výroba se zatím nemusela omezovat. Nadacew Waves for water pomáhá poskytnout přístup k čisté vodě těm, kterým se ho prozatím nedostává.

Pomoci můžete příspěvkem, dobrovolnictvím nebo i pouhým informováním se o projektech zaštiťovaných nadací a šířením těchto informací dál. Jaké jsou zkušenosti starostů měst a obcí s koncesním řízením, zadáváním veřejných zakázek, financováním projektů?

Co doporučují změnit v současné podobě zákona o zadávání veřejných zakázek? Jako první odpovídá starosta jihočeské Horní Plané Jiří Hůlka. Po loňských problémech s kvalitou pitné vody v Novém Boru na Českolipsku vybuduje Severočeská vodárenská společnost SVS ve městě novou úpravu vody.

Zásobovat bude nejen část obyvatel dvanáctitisícového města, ale také nedalekou Okrouhlou, kde žije obyvatel. Dodavatel už převzal staveniště, práce na výstavbě úpravny ale začnou až začátkem března. Rotterdamské "Vodní náměstí" Benthemplein je veřejný prostor, dětské a sportovní hřiště i místo určené k odpočinku. Zároveň však splňuje i jinou významnou funkci v městském prostoru.

Při velkých deštích se stává rezervoárem dešťové vody. Podívejte se na video o tomto nekonvenčním řešení. Pascal Poot pěstuje organická rajčata téměř na poušti.

Sklizená zelenina nejenže přežije extrémní podmínky, ale dokonce má lepší nutriční vlastnosti. Nenechte si ujít rozhovor s pěstitelem Pascalem Pootem o jeho novém přístupu k pěstování rajčat se značně omezeným zdrojem vody. Ta svá vybraná vodárenská zařízení kromě jejich hlavního poslání spočívajícího ve výrobě a dodávkách pitné vody využívá také pro výrobu čisté energie. V roce takto společnost vyrobila 4 MWh elektrické energie. Dobrovolný svazek obcí Jaroměřsko podal žalobu proti pokutě Pitná voda v Lysé nad Labem na Nymbursku už neobsahuje zvýšené množství dusičnanů, kvůli kterému musely hlavně děti pít balenou vodu.

Město nechalo na konci loňského roku na úpravnu vody nainstalovat speciální filtry a od té doby se množství dusičnanů pohybuje v zákonných normách. Tento týden pokračujeme v seriálu, ve kterém se vaše děti dozvěděly, jak málo pitné vody na naší planetě zbývá. Dnes zjistí, jak ji na zemi udržet a jak svět napomáhá udržovat jednotlivé vodní ekosystémy tak, aby i v současné krizi přežily.

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek prochází jednáním ve výborech Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jedná se o zcela novou právní úpravu, která by měla přinést zjednodušení podmínek zadávání, které v součastné podobě způsobují řadu problémů nejen v oblasti vodárenství.

Potrubí v okolí domu v Příborské ulici v Letňanech, kde hygienici zjistili bakterii legionella, bude Pražská teplárenská v příštích dnech dezinfikovat. Firma, která rozvody teplé vody spravuje, o tom informovala dnes v tiskové zprávě. Lidé z postižené oblasti by si neměli sprchovat hlavu teplou vodou.

Studenou vodu mohou používat bez omezení. Ve vodovodním potrubí v pražských Letňanech odhalili hygienici větší množství bakterie legionella. Zhruba desetinásobek doporučené hodnoty byl naměřen v Příborské ulici, problém se ale může týkat i potrubí v ulicích Bukovecká, Dobratická, Chlebovická a v části ulice Tupolevova.

Zítra proto hygienici odeberou vzorky teplé vody v okolních domech. Na svém webu o tom informoval Český rozhlas ČRo. Nepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru pomáhali zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK za necelý první měsíc nového roku řešit už čtyřem desítkám zákazníků z jihu a západu Čech. Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitel nemovitosti. Taum Sauk je přečerpávací elektrárna v horské oblasti St. Francois regionu Ozarks ve středoamerickém státě Missouri.

Tato technická stavba má díky unikátnímu tvaru hory romantický srdcovitý tvar. V roce se jedna strana hráze protrhla a nádrž se musela složitě renovovat, nyní již opět slouží jako výkonný zdroj elektrické energie. S vědomím, že jsou vodní zdroje omezené, přijímají obyvatelé Windhoeku recyklovanou vodu bez problému již dlouhodobě.

Státní podnik Povodí Labe stále usiluje o získání územního rozhodnutí pro stavbu suché retenční nádrže Mělčany na Rychnovsku. Vybudování poldru na řece Dědině patří mezi nejdůležitější protipovodňová opatření v hradeckém kraji.

Desítky lidí trpících zdravotními problémy, vyhlášení stavu ohrožení a přímá intervence prezidenta Baracka Obamy přitáhly pozornost amerických médií k chudému městu Flint, jehož obyvatelům již více než rok teče z kohoutků kontaminovaná pitná voda. Co se stane až spotřeba vody přesáhne pomyslnou hranici a naše zásoby dojdou? Dnes jsme si pro vaše děti připravili naučné video, které jednoduchým způsobem vysvětluje tuto problematiku.

Středočeský kraj chce zlepšit zásobování vodou v období sucha. Nechá si zpracovat analýzu, která prověří současný stav a prozkoumá i možnosti propojení vodárenských soustav tak, aby se zlepšila distribuce vody v období sucha. ČTK to dnes sdělila mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová. Obyvatelům Nymburka netekla kvůli havárii voda zhruba 24 hodin. Důvodem havárie bylo prasklé potrubí. Příčinou havárie byla vada materiálu, kterou nezpůsobil mráz, ale stáří potrubí.

Globální sucho, které v posledních letech zasáhlo naši planetu, si vyžádalo velké ztráty v zemědělství na většině kontinentů. Jak je na tom jeden z nejchudších kontinentů světa v období, kdy mu nepřejí klimatické podmínky? Afrika doslova volá o pomoc, podívejte se na reportáž z Etiopie. Lidé v Nymburce jsou dnes kvůli poruše na přivaděči celý den bez pitné vody. Z kohoutků přestala téct před Připravované rozšíření dolu Turów v Polsku ohrožuje zásoby pitné vody na Liberecku.

Zejména v oblasti Frýdlantska, Hrádecka a Chrastavska už dnes vody ubývá. Pokud se naplní černé scénáře, odhadují se náklady na zajištění náhradního zásobování oblastí vodou na 2, miliardy korun bez DPH. Firma Závlahy Dyjákovice, která se na Znojemsku stará o zavlažovací systém na Ty jsou ještě z druhé poloviny V letech až chce modernizovat s pomocí dotací i další stanice ze Sucho by mohlo ovlivnit i připravovanou novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která zásadně upravuje pravidla pro všechny čtyři tuzemské národní parky.

Ministr životního prostředí Richard Brabec ANO , jehož úřad normu předkládá, počítá s tím, že otázka různých opatření proti suchu se určitě při diskuzi o zákoně objeví. Mezinárodní vodárenská asociace pořádá již 8. Letos se tato konference bude konat V kanadském Národním parku Banff leží dvě velká ledovcová jezera Louise a Moraine. Díky svému umístění mezi horskými masivy a v okouzlující přírodě kanadských lesů, jsou vyhledávanými turistickými cíli.

Město Krásná Lípa se brání pokutě Pokuta je za chyby v tendru na kanalizaci. Alex Henige navrhl ekologický kelímek, který po zasazení do země vyroste ve strom, či květinu. Doufá, že tímto nápadem přispěje je k zalesňování planety a snížení množství produkovaného odpadu. Stát by letos mohl modelově vyzkoušet na pilotním projektu na Rakovnicku, jak by fungovala státní správa při ohrožení suchem.

Zjištění by se pak zapracovala do novely zákona o vodách, na jejímž věcném záměru spolupracují ministerstvo životního prostředí, zemědělství a Výzkumný ústav vodohospodářský T. ČTK to v rozhovoru řekl ředitel ústavu Mark Rieder. Obyvatelé Frýdku-Místku nově dostávají vodu nejen z přehrady Šance, ale také z Morávky.

Důvodem je potřeba šetřit objem vody v nádrži Šance, která je naplněna zhruba na 30 procent své kapacity. Morávka je oproti tomu plná asi ze tří čtvrtin. Rekordní návštěvnost měly i díky chybějícímu sněhu na horách o Vánocích všechny akvaparky v Ústeckém kraji.

Lidé leckdy na vstup museli čekat, až se pro ně uvolní místo. Plné bazény dětí očekávají provozovatelé také během jarních prázdnin, zjistila ČTK. A Book About the Water Cycle je naučná obrázková kniha pro vaše děti o vodě a jednotlivých fázích vodního cyklu.

Děti se nejen dozví zajímavé věci o koloběhu vody na naší planetě, ale také si procvičí anglickou slovní zásobu kniha je psána v angličtině.

Díky krásnému výtvarnému zpracování si ji ale oblíbí celá rodina. Podle Českého hydrometeorologického ústavu mají v nejbližších dnech teploty klesnout hluboko pod bod mrazu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů. Starostové obcí z Broumovska jsou znepokojeni povolením průzkumu těžby metanu a uranu v sousedním Polsku.

Starostové se obávají toho, aby případná těžba nenarušila vodní zdroj v takzvané Polické pánvi a také nepoškodila turistický ruch. Museli zavřít okna a ztlumit hudební produkci. Hlasité výkřiky hostů a naplno puštěná hudba,  rozlobila  několik občanů v okolí  natolik, že přivolali strážníky.

Kontrolou strážníků byla zjištěna skupinka mladých lidí, kteří si jen povídali, přesto byli mladí lidé strážníky  upozornění, že právě proběhla stížnost, lidem vadilo i to povídání, které se v noci rozléhalo. Zákaz stání u zámku. Kontrolou parkování  u zámku na náměstí Svobody bylo  zjištěno 8 dopravních přestupků. Řidiči nerespektují dopravní značku zákaz stání.

Přestupky byly vyřešeny blokovými pokutami. Strážníci opět řešili zákazy stání blokovými pokutami. Lidická, Na Nábřeží, Příkopy, 28 října, bylo zjištěno nefunkční veřejné osvětlení. Závada byla ráno nahlášena a odstraněna. Manželé kouřili, ačkoli je to zde  zakázáno. Věc byla vyřešena důraznou domluvou. Stará zpuchřelá dřeva a suť. Oznámení obdrželi strážníci v Dobříši.

Toto jsme předali PČR. Strážníci mají své pravomoci pouze v katastru Města Dobříše. Ošklivý pád a zranění na světelné křižovatce. Zde upadla paní r. Krvácela z nosu a pádem si způsobila naražení ramene. Strážníci starou paní  ihned odvezli na polikliniku, kde se o ní prioritně postaral lékař.

Strážníci zajišťovali dopravu u kostelíčka v Pražské ulici. Stání v křižovatce a  kolmo přes silnici. Zde bylo vozidlo  postaveno v nestandartní poloze. Jednalo se o  W Polo v zelené barvě. Po chvíli byl zjištěn majitel. Sdělil, že vozidlo má nepojízdné — vybitá  baterie. Majitel poté vůz odtlačil, takovým způsobem aby nedošlo k dopravní nehodě. Došlo k malé dopravní nehodě. Stalo se na náměstí Svobody. Dle RZ byl zjištěn majitel vozidla, z Příbrami. V součinnosti s MP Příbram se strážníci domluvili s řidičem o okamžité nápravě.

Stalo se v ulici Na Lukách. Byla přivolána pohotovost VHS. V ulici Jeřábová docházelo  k rušení klidu, jednalo se o řezání dříví ruční motorovou pilou. Další stížnost se týkala  sekání trávy. Občané byli upozorněni na OZV města, kde se pojednává o: Používání hlučných strojů a co se tím rozumí a  veškeré práce spojené s: Regulace používání hlučných strojů. Hlučné stroje není možno používat ve všedních dnech a ve dnech pracovního volna od 0.

Žádost několika  obyvatel z ulice Boženy Němcové. Přechod, tím pádem nebyl  chráněn. Do ulice Jáchymovské najížděla  vozidla po přechodu pro chodce na přilehlý chodník a ohrožovala chodce. MP zajistila uvedení zábran do původního stavu. Strážníci obdrželi žádost  z ulice Pl. Jedná se o stání vozidel v zóně A, bez příslušné parkovací karty, nebo bez parkovacího kotouče.

Je třeba připomenout, že v této zóně je možno parkovat jen za zmíněných podmínek: Úprava režimu parkování v parkovacích zónách A a C a na vyhrazeném parkovišti Čs. Na základě Nařízení města Dobříše č. Možnost parkování vozidel bez parkovací karty ve dnech PO-PÁ v době od 8: Vozidla bez parkovací karty zde mají nově možnost parkovat pouze na dobu časově omezenou, a to max. Řidiči musí při začátku stání umístit viditelně ve vozidle parkovací kotouč a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit.

Toto časově omezené parkování je možno využít kterýkoliv den v týdnu po celých  24 hodin. Parkování vozidel označených platnou parkovací kartou zůstává beze změn. To znamená, že lze parkovat buď na kartu do zóny, nebo na parkovací kotouč, ale max. Z toho důvodu doporučujeme mít ve vozidle parkovací kotouč parkovací hodiny. Jedná se o plastovou nebo papírovou pomůcku, kterou lze pořídit již za dvacet až třicet korun.

Jednoduše se na ní vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem například: Tyto přestupky řeší strážníci blokovými pokutami nejčastěji. Na parkování bez parkovacího kotouče a nebo bez parkovací karty. Konkrétně se jednalo o místo u Kopáčkova domu, před jeho vjezdem, z ulice Pl.

Zde se jedná o parkovací zónu A, kde musí mít řidiči za sklem, buď parkovací kartu do příslušné zóny, nebo parkovací kotouč,  ten, na stání pouze 2 hodin.

Špatně parkující majitelé vozidel byli zjištěni. Bohužel přizpůsobit se však Nařízení města Dobříše nehodlali a chovali se na místě před hlídkou  velmi  arogantně. Strážníci řidiče důrazně upozornili, že pokud příště nebude vše, jak má být, budou řešeni blokovou pokutou. Jak jim bylo na místě vytýkáno…. Zákony jsou od toho abychom se podle nich řídili. Jednalo se o zásobování. Strážníkům byla poskytnuta i fotodokumentace. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč, někdo stále ničí, něčí  majetek.

Stalo se opět na Větrníku, kdy prozatím neznámý vandal poničil lavičky. Přestože, se hřiště, každý den uzavírá,  v letním období déle, vandal, nejspíše přelezl plot  a své dílo dokonal za tmy.

.. Rozlobeni muzi czech casting marketa Sedláčka ve finále soutěže porazil francouzský neurochirurg, který přišel s převratnou metodou léčby Parkinsonovy nemoci. Podívejte se pod ruce lidem, kteří tyto potisky tvoří a poznejte zblízka další průmyslové využití vody. Seminář Fakta o vodě v Poslanecké sněmovně PČR, na kterém se sešli zástupci provozovatelů vodohospodářské infrastruktury, odborníci a akademici, se zaměřil na odbornou debatu o modelech provozování infrastruktury a přednostech či nevýhodách jednotlivých provozních czech porn rychle prachy. Pomůže negativní trend vyřešit recyklace vody? Sledovali zda se dodržuje  zákaz prodeje a podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let. V Letovicích na Blanensku chystají petici proti plánovaným opravám vodní nádrže na říčce Křetínce. Uvedla to dnes ráno agentura AFP s odvoláním na francouzské předsednictví konference. Kdo se nedostaví svůj přestupek projednat, na MP do 8 dnů,  bude řešen před správním orgánem. Posledních šest let se cena vodného a stočného neměnila, vliv na ni měly jen změny v DPH. Zdrž je jednou z devíti staveb, které mají snížit znečištění místních toků ze stokové sítě Jihlavy. Nádrž bude čistit dešťovou vodu, ve které se vyskytuje i voda splašková. Hotovo by mělo být do jara Stavbaři při rekonstrukci vodního díla odstranili korunu nejvyšší místo hráze.

Rozlobeni muzi czech casting marketa

SEX V AUTE CESKE PORNOHERECKY

Tags: