Recent Articles

Recent Articles

Posted 07.02.2018Comments are off | Seznamka Brno

Lucie wilde sex litomerice

lucie wilde sex litomerice

Vstupenky jsou v prodeji od O 2 arena, Praha Největší hvězdy: Zkušený revival Whitesnake zahraje po 10 ročnících opět na legendách, v čele s českým Davidem Coverdalem — Radkem Zíkou. Repertoár kapely zahrnuje téměř celé tvůrčí období Whitesnake a diváci se mohou těšit na mohutný autentický zvuk.

Dalším vystupujícím bude výborný tribute kapely Black Sabbath, zaměřující se na tvorbu a období skupiny s legendárním Ronnie James Diem. Kapela si získala pověst uznávaného revivalu, její video ke skladbě Heaven and Hell má na youtube již přes 2 miliony zhlédnutí. Live Forever k poctě zakladateli heavy metalu Tony Iommimu.

Po velkém úspěchu, který sklidili za svoje vystoupení na Večeru legend, se na akci vrací Metallica revival z Berouna. Výběr jejich repertoáru spadá do celého období tvorby Metallicy.

Na akci se brněnskému publiku představí nový frontman skupiny. Na pódiu uvidíte stejnou sestavu bicích, jako má Lars Ulrich, typický explorer Jamese Hetfielda nebo kytarový zesilovač Mesa Boogie, který používá Kirk Hammett. Našlapaný večer představí také jednu premiéru, na legendách poprvé vystoupí vynikající tribute Iron Maiden Blood Brothers z Ukrajiny. Pro pětici muzikantů je hudba Maidenů životním stylem.

Díky energii, kterou na jevišti předávají, se stali oblíbenými po celé Evropě a vystoupili jako support Scorpions a mnoha dalších rockových hvězd. Vstupenky jsou k dostání za Kč v předprodeji v síti Ticketportal a v obvyklých brněnských předprodejích — KC Semilasso, Indies, v Domě pánů z Lipé.

Vzhledem k obvykle vyprodané akci doporučujeme divákům využít předprodejní sítě. Hodnotu poukazu je třeba vyčerpat, nevyčerpaná hodnota se nevrací. Na pravém okraji je uvedeno evidenční číslo poukazu a doba jeho platnosti. Karel Gott se vrací do O2 areny v Praze!

Po čtyřech letech se příznivci legendárního českého zpěváka mohou těšit na jeho samostatný koncert. Koncert se uskuteční v úterý Bandu Jiřího Dvořáka zazpívá své nestárnoucí hity. V O2 areně bych měl nejraději všechny, ale to si nechám až na příští rok. Pro tento koncert jsem se rozhodl scénu trochu omladit.

Koncert Karla Gotta v O2 areně nebude pouze hudebním zážitkem, doprovodí ho také prvotřídní světelná technika, velkolepé LED obrazovky a projekce. Prodej vstupenek v ceně od Kč bude v síti Ticketportal zahájen pro veřejnost 6. Koncert pořádá O2 arena ve spolupráci s Karel Gott Agency. Nejslavnější česká kapela Lucie opakuje svůj koncertní hattrick z roku a přidává v pražské O 2 areně třetí koncert. Kromě už avizovaných vystoupení Vstupenky na třetí koncert Lucie v Praze budou v prodeji od 1.

Zároveň skupina vyjede na podzim na halové turné k podpoře této nahrávky. Kromě novinek na něm muzikanti zahrají i všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou. Jak bude koncert vypadat, kapela nedávno avizovala v koncertním videu k hitu Chci zas v tobě spát , který s Lucií zpívá 30 fanoušků v publiku. Lucie vstoupila na hudební scénu v roce První sólovou deskou byl eponymní debut z roku , posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku Lucie za svoji kariéru dosáhla snad všech možných úspěchů a ocenění, které jsou v Česku v hudební branži možné.

Kapela je i aktuálně držitelkou titulů interpret, skupina a album dvacátého pátého ročníku jubilejního vyhlášení hudebních cen Anděl. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Lucie rovněž drží české prvenství v podobě třikrát po sobě vyprodané pražské O 2 areny. The Backwards, jeden z nejlepších světových Beatles revivalů, vystoupí v Sono Centru!

Koncem května rozezní sál brněnského Sono Centra písně slavné britské čtveřice The Beatles. Tato formace si za pouhou dekádu svého působení na hudební scéně získala obrovskou popularitu u fanoušků, uznání kritiků i komerční úspěch. Zapsala se nesmazatelně do historie pop music a její hudba je nesmrtelná.

O tom svědčí fakt, že i po rozpadu je hudba The Beatles hraná, a to nejen v rozhlasovém éteru, ale i naživo. Kdybychom chtěli spočítat revivalové skupiny Beatles celosvětově, patrně bychom se nedopočítali. Do Brna jsme ale pozvali jednu z nejlepších! Košická skupina The Backwards začala svou kariéru v roce původní tvorbou, poté ale přišlo spontánní rozhodnutí věnovat se hudbě své nejoblíbenější skupiny - Beatles.

První koncertní vystoupení se konalo v září a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Těmi zásadními však byla dvě vítězství na Světovém Beatlefestu v New Yorku v letech a V roce obsadili první místo v konkurenci 36 kapel z celého světa, v roce za sebou nechali dokonce 44 kapel! Backwards také ztvárnili Beatles ve stejnojmenném divadelním představení na Nové scéně v Bratislavě, které se dočkalo více než stovky repríz.

Dalším projektem tohoto typu bylo hudebně-taneční představení Beatles na scéně Národního divadla moravskoslezského v Ostravě v roce Kapela absolvuje ročně mnoho koncertů, vystoupení na veřejných i soukromých akcích různého charakteru a populární se stala i díky vystoupením v hudebně - zábavných pořadech všech našich televizí.

Tradicí se už stalo každoroční podzimní turné po České republice. V roce několikrát vystoupila také v slavném liverpoolském Cavern clubu, kolébce Beatles.

Máte-li rádi hudbu slavných Brouků, pak není co řešit. Předprodej vstupenek startuje v ceně od ,- prostřednictvím v síti Ticketportal www. Enrique Iglesias, který v Praze vystoupí 8. Koncert je již dlouho beznadějně vyprodaný, české publikum však nemusí zoufat. Španělská popová megastar dnes totiž oznámila druhý koncertní termín, kromě 8.

Iglesias, který v Praze koncertoval v prosinci , svým fanouškům tehdy slíbil, že se do České republiky brzy vrátí. Nejen že svůj slib nyní plní, ale publikum potěší hned dvakrát. Koncerty v O2 areně 7. Svá vystoupení tak pojme jako skutečně velkolepou narozeninovou party a vzhledem ke kapacitě O2 areny — největší tuzemské multifunkční haly, nejspíš půjde o největší oslavu narozenin vůbec!

Vstupenky budou k dostání od pátečního rána Elton John vystoupí 7. Elton John oznámil na koncertních termínů v rámci exkluzivního živého přenosu z Gotham Hall v New Yorku podporovaného kanálem Youtube.

Sledujte Livestream znovu zde. Živé přenosy byly vysílány i ze speciálních akcí v Londýně a Los Angeles. Po více než půlstoletí na cestě a bezkonkurenční kariéře, která redefinovala kulturní mapu a potvrdila, že je opravdovým umělcem celosvětového významu, dnes Elton John prostřednictvím exkluzivního živého vysílání VR na YouTube oznámil termíny "Farewell Yellow Brick Road".

Turné odstartuje v USA 8. Elton John se v rámci tohoto turné vrátí po třech letech do České republiky. Půjde o poslední turné superhvězdy, která je půl století na cestě a zároveň je jednou z nejvíce trvalých umělců pop kultury.

Eltonova nová pódiová produkce nabídne fanouškům dosud nevídanou hudební a vizuálně ohromující cestu, která obsáhne jeho padesátiletou kariéru plnou hitů. Na turné se velmi těším a ukončím jím tak kapitolu svého koncertování.

Potřebuji věnovat více času výchově svých dětí. Novinky o turné byly světu ohlášeny způsobem, který definoval Eltona a jeho tvůrčí přínos během jeho oslnivé kariéry - jako inovativního a odvážného umělce. Fanouškům po celém světě vysílání přineslo díky technologii YouTube VR neopakovatelný zážitek, který jim umožnil znovu prožít některé důležité chvíle Eltonovy nezastavitelné cesty k celosvětové slávě.

Transformace je koneckonců součástí jeho DNA a Elton rád využívá nejmodernější technologii, která mu pomáhá vzdorovat prostoru a času a spojuje jeho minulost s budoucností. Záběry z akce spolu s dalšími videozáběry "ze zákulisí" sledujícími Eltonovu cestu podporuje služba YouTube a jsou k vidění na adrese youtube.

Loni Eltonův projekt "The Cut" podporovaný YouTube poskytl neznámým talentovaným tvůrcům příležitost vytvořit nová hudební videa k jeho největším hitům.

Způsobem oznámení svého posledního turné posunul experimentování na další úroveň - živé vysílání ve VR, "řekla Vivien Lewit, celosvětová umělecká šéfka ve společnosti YouTube. Dnes bylo také oznámeno, že společnost Gucci bude výhradním návrhářem kostýmů pro Eltonovo "Farewell Yellow Brick Road". Dosavadní Eltonovy kariérní úspěchy jsou ve své šíři a trvalosti nepřekonatelné. Elton je jedním z nejprodávanějších sólových umělců všech dob s 38 zlatými deskami a 31 platinovými a multiplatinovými alby.

Má více než 50 Top 40 hitů a prodal více než milionů alb po celém světě. Je držitelem rekordů za nejprodávanější singl všech dob "Candle in the Wind ", kterého se prodalo přes 33 milionů kusů. Nahrávka "Diamonds" obsahující největší hity se v listopadu roku usadila v první pětce britského žebříčku a byla ověnčena zlatem.

Touto nahrávkou zároveň Elton John oslavil 50 let svého skladatelského partnerství s Berniem Taupinem. Mimo jiné také složil hudbu k úspěšným divadelním i muzikálovým titulům, jako jsou Billy Elliot: Musical, Aida nebo Lví Král, který se stal show i filmem s nejvyšším celosvětovým ziskem.

K dnešnímu dni odehrál Elton od zahájení svého prvního turné v roce více než koncertů ve více než 80 zemích. Od královny Alžběty II. Lenny Kravitz je považován za jednoho z prominentních rockových hudebníků naší doby, který překračuje žánr, styl, rasu i třídu.

Během své dvacetileté hudební kariéry se Kravitz, který našel zalíbení ve vlivech soulu, funku a rocku Vydal deset studiových alb, kterých se po celém světě prodalo přes 38 milionů kusů. Získal čtyři po sobě jdoucí ceny GRAMMY a zároveň je držitelem rekordu jako nejčastěji oceňovaný umělec v kategorii "Nejlepší mužský rockový pěvecký výkon". Hudební úspěchy a jeho všestrannost mu umožnily proniknout i mimo rámec hudebního průmyslu.

Kromě hudby a účinkování ve filmu se Kravitz od roku věnuje své kreativní firmě Kravitz design Inc, která poskytuje obchodní a rezidenční služby v oblasti designu, vývoje produktů a značek. Nejslavnější swingový orchestr na světě přijede začátkem příštího roku zahřát české a moravské publikum svou unikátní show. Hity jako Moonlight Serenade či In the Mood si chodí poslechnout naživo stovky lidí a koncerty bývají často rychle vyprodány.

Pro koncert v pražské O2 areně si vybrala i svého předskokana, kterým se stane česká zpěvačka Lenny. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy má se skotskou soulovou hvězdou mnoho společného, včetně vstupu na hudební scénu. Obě oslnily hned svým debutovým albem, za které posbíraly řadu hudebních cen. Lenny zaujala už svým prvním singlem v roce All My Love. Svůj specifický hlas pak naplno ukázala o tři roky později ve svém dosud největším hitu Hell. Singl mladé zpěvačky se samozřejmě objevil i na debutovém albu Hearts, kterým posléze triumfovala i na hudebních Cenách Anděl.

Akademie populární hudby ocenila Lenny hned čtyřmi soškami. Deska Hearts se stala albem roku, píseň Hell. V současné době Lenny koncertuje po celé Evropě, velké úspěchy sklízí se svou kapelou zejména v Itálii.

Lenny se v hudební branži pohybuje odmala. Se svou matkou, známou zpěvačkou a kytaristkou Lenkou Filipovou, koncertovala po celém světě jako doprovodná zpěvačka. Díky tomu, že vyrůstala v anglickém prostředí, Lenny zpívá své písně rovněž v angličtině. Navíc je velmi zdatnou skladatelkou a textařkou, všechny její písně jsou autorské. Při koncertech se i sama doprovází na piano. Kromě toho, že naším hlavním hudebním nástrojem je piano, inspiruje mne především jako písničkářka.

A jak se česká zpěvačka nachystá na samotné vystoupení v O 2 areně? Už se opravdu moc těším i na samotnou O 2 arenu. Za poslední roky jsem měla možnost zde několikrát hrát a pokaždé to byl ohromně silný zážitek. Vstupenky jsou k dostání v prodejní síti Ticketportal na www. Pořadatelem koncertu je Bestsport ve spolupráci s Multimedia Organisation. Už potřetí se na podzim v pražské O 2 areně odehraje koncert, který u nás nemá obdoby. Největší hvězdy české a slovenské populární hudby se vystřídají Vrcholem celého večera bude hodinový koncert kapely Kryštof , která letos vystoupí na takto velkém pódiu v hale právě jen na Českém mejdanu s Impulsem.

Návštěvníci se mohou těšit na největší hity kapely. Některé z nich se přitom skrývají pod ikonkami, které se objevily na vizuálech nové kampaně zvoucí na jednu z hudebních akcí roku. Jsou to všechno písničky, které mají posluchači Ráááádia Impuls ráááádi. Právě tyto písničky mohou přinést posluchačům v souvislosti s Českým mejdanem i něco navíc.

Letošní program Českého mejdanu s Impulsem trochu připomíná letní hudební festivaly, ale odehraje se v klidu a v pohodlí pod střechou. Novou kategorií vstupenek je letos stání přímo u pódia a jejich předprodej byl právě spuštěn. Těšit se můžete na stále populárnější skupinu Jelen , která se na Český mejdan s Impulsem po roční pauze vrací stejně jako Peter Nagy , který navíc přiveze svou kapelu Indigo. To patrně nebude kultovní písnička Profesor Indigo chybět.

Mladší publikum nepochybně přivítá skupinu Mirai , která v loňském roce sbírala jednu hudební cenu za druhou, od Českých Slavíků, až po Anděly. Snad udrží letos laťku stejně vysoko v duchu jejich největšího hitu, Když nemůžeš, tak přidej. Jeho hity Po schodoch nebo Jako kníže Rohan si určitě s radostí zazpívá celá O 2 arena. Milovníci Impulsovic krabičky si zase užijí naživo hity jako Mýdlový princ, Miluju a maluju nebo Tu kytaru jsem koupil kvůli Tobě v podání Václava Neckáře.

A to stále není všechno. Český mejdan s Impulsem získal do letošní sestavy i další skvělá jména. Xindl X zahraje své nejznámější písničky, mezi kterými nebude chybět Popelka nebo seriálová Na vodě a přidá i novinku, která vyjde na jeho letošním chystaném albu. Ve skvělé formě je také Michal Hrůza s kapelou Hrůzy , který oslavil 20 let na scéně i velkým filmovým hitem Pro Emu. Živě zazní také jeho starší písničky Bílá velryba, Černý brejle nebo Zakázané uvolnění.

Velké finále pak bude patřit kapele Kryštof , která po loňských vyprodaných stadionech na Strahově zamíří do O 2 areny na Český mejdan s hodinovým skvělým závěrečným koncertem. Srdcebeat, Ty a já, Šnůry, Obchodník s deštěm, Lolita, a mnohem víc zazní živě na letošním 3. Nenechte si Český mejdan s Impulsem Vstupenky v ceně - Kč v prodeji na www.

Nevzpomínám si, že bych od koncertu Jimiho Hendrixe někdy v Máte rádi filmovou hudbu, klasiku nebo rock? Oba jsou držiteli nespočtu mezinárodních ocenění, vítězi nejprestižnějších hudebních soutěží. Skladba se takřka přes noc stala masivním virálním hitem na YouTube, který okamžitě vynesl duu nejen nahrávací smlouvu se Sony Masterworks, ale také pozvání na turné Sira Eltona Johna.

Za uplynulých šest let nahráli čtyři alba, jejich videa na YouTube vykazují celkově přes milionů zhlédnutí, vyprodávají největší koncertní sály, sportovní haly a amfiteátry od Ameriky přes Asii či Austrálii po Evropu. Hráli pro britskou královnu Alžbětu II. Vstupenky k dostání v síti Ticketportal od pondělí Aktuálně šestičlenné seskupení Arcade Fire pochází z kanadského Montrealu, vzniklo v roce a u jeho zrodu stáli manželé Régine Chassagne a Win Butler, jeho mladší bratr William a dále Richard Parry a Tim Kingsbury.

Vycházejíce z pestrých hudebních vlivů, Arcade Fire začali produkovat originální hudební směs, a tak v jejich skladbách jsou krom rockových či popových postupů slyšet styly jako bossa nova, punk nebo francouzský šanson.

Během své hudební kariéry vydali pět studiových alb - průlomovým se stalo hned debutové album Funeral, které vyšlo v roce , a krátce poté získalo i nominaci na prestižní cenu Grammy v kategorii Nejlepší alternativní album. Následovaly neméně úspěšné desky Neon Bible z roku , The Suburbs , Reflektor z roku a stále aktuální Everything Now, které kanadská kapela svým fanouškům nadělila v červenci tohoto roku. Arcade Fire doposud prodali po celém světě miliony kopií svých alb a singlů, obdrželi celou řadu nejrůznějších hudebních ocenění, mezi kterými nechybí ani cena Grammy či Brit Award, a jednotliví hudebníci jsou proslulí svými multi-instrumentálními schopnostmi, za které sklízejí úspěchy po celém světě.

Samostatnou kapitolou jsou živá vystoupení Arcade Fire. Jejich koncerty bývají pověstné svojí originalitou i uhrančivostí, nádherně syrovým zvukem a upřímnými emocemi, díky čemuž patří k nejvyhledávanějším kanadským umělcům posledních dvou dekád. O jejich jedinečnosti se budeme moci v červnu příštího roku konečně přesvědčit i v České republice, kdy vystoupí v pražské O2 areně. Světová show Rock Meets Classic představí hned několik super hvězd rockové scény, jejichž nejznámější rockové skladby zazní v aranžmá pro velký symfonický orchestr.

To vše na jediném velkém podiu. Show Rock Meets Classic za 8 let její existence navštívilo několik milionu fanoušků a na jejích pódiích vystupoval např. V roce se tato světová show představí poprvé v České republice a to za doprovodu takových jmen rockové scény jako:. Leo Leoni a Nic Maeder — kytarista a zpěvák ze švýcarské hard rockové kapely Gotthard. John Helliwell a Jesse Siebenberg — saxofonista a zpěvák z britské legendární kapely Supertramp.

Eric Bazilian - zpěvák amerických The Hooters, kteří ve své tvorbě mísí prvky klasického rocku, ska i reggae.

Každý zástupce slavných kapel předvede ve svém setu to nejlepší z jejich legendární tvorby v doprovodu symfonického orchestru, což rockovým hitů dodá nový velkolepý zvuk. Praha tak může očekávat rockovou show, která nemá obdoby. Dvoudenní vstupenka první kategorie na pět zápasů do spodního patra O2 areny stojí 2. Jednodenní vstupenky na sobotu do horního ochozu areny jsou v prodeji za a korun, na neděli za a korun.

Moc se těším na návrat do týmu a na atmosféru, která se dá prožít právě jen při Fed Cupu. Přeji všem našim holkám, aby jim vyšla příprava a start do sezóny. Vyberte vstupenky a slevu zvolte v nákupním košíku. O slevu můžete požádat i na jakémkoliv prodejním místě Ticketportal.

Oba dubnové koncerty Leoše Mareše vzbudily takový ohlas mezi fanoušky, že původní záměr ponechat horní sektory uzavřené, vzal brzy za své. Takže pozor, na Původně jsme si mysleli, že čtvrté patro necháme zavřené, protože by o lístky v horních sektorech nebyl zájem. Ale příjemně jste nás překvapili. Zahrnuli jste nás dotazy a požadavky, abychom i tato místa uvolnili, protože lístky na plochu už nejsou k sehnání a přesto chcete show vidět.

Takže jsme vaše přání vyslyšeli — a nejen proto, že se blíží Vánoce. Na oba koncerty ve dnech Váš enormní zájem nás moc těší a slibujeme, že uděláme o to větší show! Vstupenky do horních sektorů se začnou prodávat v pondělí 4.

Premiéru si nenechala ujít celá řada britských osobností sportovního i společenského života. O největší překvapení večera se ale postaral sám hlavní představitel filmové ságy Vin Diesel, který si před představením našel čas na setkání s fanoušky a vzápětí dokonce celou show velmi emotivně uvedl.

Ale výsledek stojí za to. Dvouhodinová, adrenalinem nabitá show plná na milimetr přesných kaskadérských kousků má nakročeno stát se naprostou senzací mezi dosavadními živými halovými produkcemi. Jednotící dějovou linku celé show představuje pátrání po neustále unikajícím super-zločinci, kterým diváky provází charizmatická dvojice moderátorů — okouzlující Elysie Wren a mužného Marka Ebulueho v rolích federálních agentů.

Tisíce špičkových kaskadérů a řidičů se ucházely o příležitost vystupovat v této show. Po mnoha náročných konkurzech se podařilo vybrat skupinu profesionálů, která v rámci příprav na světové turné prošla tvrdým 4-měsíčním výcvikovým kempem. Spolu s nimi tvoří kompletní tým i nejlepší parkouristé.

Výsledné mezinárodní obsazení je zárukou, že si diváci vychutnají neuvěřitelné akce a kaskadérské kousky, které naživo nebyly nikdy dříve k vidění. A dosavadní divácké ohlasy po londýnské premiéře a několika následných reprízách napovídají tomu, že si představení užijí nejen dospělí návštěvníci, ale také děti. Show se z Londýna vydává na turné po největších a nejmodernějších evropských halách, mezi nimiž samozřejmě nebude chybět Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketportal.

Pearl Jam zahájí čtrnáctidenní evropské turné v červnu koncertem v Amsterdamu a zakončí ho v červenci téhož roku v Lisabonu. Kapela se na tomto turné představí poprvé od roku v Římě a zcela poprvé v Padově a Krakově. Do Prahy se vrátí po šesti letech od své poslední koncertní návštěvy. Kapela, která vydala deset studiových alb, odehrála stovky jedinečných živých představení, které zaznamenala na oficiálních koncertních bootlegech, je i nadále uznávána kritikou i komerčně úspěšná - s více než 85 miliony alb prodaných po celém světě.

V roce pak byli Pearl Jam uvedeni do Rock and Rollové síně slávy. Pearl Jam nedávno vydali dokumentární film a doprovodný soundtrack, kterými připomínají legendární vyprodaná vystoupení na Wrigley Field v Chicagu. Podrobné informace najdete na www. Mistrovství světa ve florbale Největší světová florbalová akce po deseti letech v Praze! Po deseti letech se do České republiky vrací největší světová florbalová akce — Mistrovství světa mužů.

V kvalifikaci o Dva nejlepší týmy ze skupin A a B postupují přímo do čtvrtfinále. Týmy z třetích a čtvrtých míst v těchto skupinách odehrají předkolo vyřazovací části s prvními dvěma týmy ze skupin C a D.

Pak následuje vyřazovací část turnaje a dodatečné zápasy o umístění. Rozdělení týmů do skupin, rozpis utkání a předprodej pro veřejnost bude k dispozici na jaře Informace o akci naleznete na www. V případě poptávky více jak 5Ks vstupenek nás kontaktujte na e-mail ticketing prague Strhující proud vokálního a instrumentálního mistrovství — takový bude osmý ročník olomouckého Bounty Rock Café Open Air, který v sobotu V areálu Korunní pevnůstky se vystřídá sedm skupin a interpretů: Předprodej vstupenek startuje už 1.

Line-up tradičního bigbítového svátku má celkem sedm položek. Večerními hvězdami programu budou The Magic of Santana a blues rockový kytarový virtuos a bravurní zpěvák Ryan McGarvey. Ryanovi McGarveymu, další superstar červnového festivalu, ještě nebylo třicet, ale už je jednou z největších blues rockových osobností. Důkazem je dlouhý seznam různých ocenění. Ačkoliv je samouk, posbíral už skoro dvacet různých cen.

Koncert rodáka z Albuquerque v Novém Mexiku bude o to zajímavější, že s ním přijede i fenomenální baskytarista Carmine Rojas. Že se v Olomouci v červnu příštího roku v Olomouci sejdou jedni z nejlepších rockových zpěváků, dokazuje další jméno v programu — Doogie White. Instrumentální a vokální mistrovství charakterizuje i další vystupující skupinu, českou Supergroup. Korunní pevnůstkou se kromě toho prožene taky dánský rockový uragán Blindstone, zahraje jedna z nejvýraznějších českých kapel současnosti Dymytry a celý festival uvede olomoucká metalová legenda Skramasax v čele se zpěvákem Miroslavem Spilkou.

Do června daleko, říkáte si. A ti, kteří si lístky koupí do konce roku, můžou počítat s dárkovou vánoční cenou korun.

Je známý po celém světě svou energií v ringu, vzrušujícími manévry ve vzduchu a absolutní sebejistotou. Všude, kde vystoupil, sklízel úspěchy, které mu psaly neuvěřitelně působivý životopis zakončený nejprestižnějším titulem sportovní zábavy z Mistrovství WWE.

Po dosažení celosvětového úspěchu a uznání se Owens v roce připojil k ostatním konkurentům, kdy debutoval na NXT TakeOver: R Evolution a o několik měsíců později se zúčastnil mistrovství NXT, kde porazil Zayna, svého nejstaršího přítele.

V ringu uplatňuje tvrdý styl, v němž jsou zahrnuty prudké údery a smrtící stisky. Korunním klenotem jeho arzenálu je zničující kop kolenem, kterým již uspal řadu soupeřů.

Navzdory všem úspěchům v taneční branži nedokázaly taneční kroky uspokojit jejího soutěživého ducha, a tak se ocitla jako soutěžící na WWE NXT. Navzdory tomu, že byla v posledním týdnu sezóny vyřazena, se Naomi brzy pustila na oběžnou dráhu kolem Planety Funk jako polovina The Funkadactyls. Indická hvězda se v rámci své cesty na vrchol na mistrovství WWE potýkala s řadou problémů a utrpení, které by jen málokdo vydržel. Po krátké pauze se v roce Jinder Mahal vrací do ringu — s neustále se vyvíjejícím stylem a také s pozoruhodnou fyzickou transformací.

Viděli jste je ve filmu. Fast and Furious live! Kultovní nadupané káry a ikonické kaskadérské kousky v unikátní vysokooktanové show s příměsí nitráku a vůní spálených pneumatik. Rychlá a zběsilá jízda startuje Vstupenky v prodeji od 1.

Judas Priest, pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce Ovšem až v roce přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Alana Atkinse. Během druhé půlky   Ještě před vydáním pravděpodobně nejtěžší nahrávky celé své kariéry "Painkiller" přichází do kapely bubeník Scott Travis. Členové kapely Judas Priest obnovili osobní i profesionální vztahy v roce Judas Priest a Ripper Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém po vzájemné dohodě.

Kapela si velice váží práce, kterou pro ně Owens udělal, a pomohl tak vrátit hudbu Judas Priest k milionům fanoušků po Halfordově odchodu, který se v roce vydal na sólovou dráhu. Rok se nesl ve znamení vydání dvojalba "Nostradamus". V roce Judas Priest oslavili ti leté výročí vydání jejich klasiky "British Steel", které podpořili na masivním koncertním turné. V listopadu se kytarista K.

Downing rozhodl odejít z kapely na   a na jeho místo byl povolán talentovaný jednatřicetiletý kytarista Richie Faulkner, který do Judas Priest výborně zapadl a podílí se plnou měrou na jejich energické show. V roce vydali Judas Priest zatím poslední studiové album 'Redeemer of Souls,' které debutovalo   na 6. Od roku , kdy se u nás po delší přestávce představili poprvé,   k nám Judas Priest jezdí pravidelně — potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Liberci, nyní míří do Plzně.

Drtivá síla skladeb   a strhující texty zaujaly fanoušky již od samých začátků kapely, tedy od roku , kdy se tato formace, pocházející z Los Angeles, dala dohromady. Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně proti politickou a proti válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy.

Hudbu Magadeth charakterizuje především typický kytarový styl, komplexnost, komplikované hudební motivy, pompézní kytarová sóla a samozřejmě Mustainův typický vokál. Kapela za více jak třicet let aktivního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění. Šest alb v pořadí jdoucích po sobě bylo oceněno platinovou deskou a sedmkrát v řadě byli Megadeth nominováni na nejlepší metalovou kapelu. Do dnešního dne vydali Megadeth patnáct alb, s posledním titulem Dystopia se ozvali loni.

David Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Umocněte si váš zážitek o prvotřídní catering a pohodlí VIP míst formou all inclusive. Z Kaskáda baru klubového patra budete mít nejen úžasný výhled, znamenitou večeři, ale i míchané nápoje v ceně. Po skončení koncertu se také v Kaskáda baru budou slavit Leošovy narozeniny. Takže proběhne afterparty s Leošem, na kterou zaručeně nikdy nezapomenete.

Pro objednání nás prosím kontaktujte na E: Frontman kapely Jožo Ráž se totiž rozhodl, že po posledním koncertu výpravné šňůry v pražské O2 areně Nevylučuje, že se jednou za čas s muzikanty někde výjimečně objeví, ale další turné nebo nahrávání zcela vylučuje. Tentokrát je pravdou, že po oslavách ti let Elánu v roce se kapela zcela odmlčí. Co bude dál zatím nikdo neví. Ve vzduchu jsou i možnosti Elánu bez Joža.

Zda tomu ale tak bude, je ještě ve hvězdách" , vysvětluje Vladimír Moško z manažerské agentury Elánu MC production. Jožo Ráž říká, že chce skončit na vrcholu slávy. A to je prý nyní. Tentokrát jsem rozhodnutý a nenechám se přemluvit. Nejsem unavený a publikum miluju, ale vím, že končím a hotovo. Seknout s kariérou je potřeba tehdy, kdy vás lidé žerou. Když je už nebudete zajímat, je pozdě" , říká Jožo Ráž.

Poslední možností vidět kapelu na turné bude v rámci koncertní šňůry Elán 50 na podzim Naplánované koncerty v Ostravě, Hradci Králové, Brně, Bratislavě, Zvolenu, Košicích, Ústí nad Labem nebo Praze se prodávají tak rychle, že se kapela rozhodla přidat další dvě města — Trenčín a Žilinu, a jedná se i o možném open air v rámci turné.

A co bude dělat zbytek kapely po odchodu Ráže? Uvidíme, pro co se rozhodnou. Urazili jsme dlouhou cestu, ale já moc na minulost nevzpomínám.

Prostě co bylo, bylo a je pryč. Hrajeme už devětačtyřicet let a musím říci, že Elán má momentálně pořád Elán. Za rok slavíme padesátiny, ke kterým chystáme řadu monstrkoncertů. A ty budou současně i rozloučením s naší činností. Tím prostě a jednoduše skončíme. Nebo skončím já" , doplňuje Ráž. Cesar Millan, který je označován za výjimečného znalce psí duše, se téměř na den přesně po roce od jeho první show v České republice vrátí do Prahy.

Stane se tak Cesar Millan, který po "Zaříkávači psů" nyní sklízí neméně velký úspěch se svým novým televizním pořadem "Psí národ Cesara Millana", poodhalí publiku ve zbrusu nové live show tajemství šťastnějšího a zdravějšího vztahu mezi lidmi a jejich psími miláčky. Na psech různých ras vybraných od českých majitelů bude opět demonstrovat své unikátní výcvikové metody, které jsou výsledkem jeho více než pětadvacetileté praxe.

Ukáže publiku, jak jednoduše lze mezi lidmi a psy při oboustranném respektu a důvěře navodit harmonii a rovnováhu. A tyto chyby povedou k jeho nežádoucím návykům. Doufám, že když lidé pochopí svět psů, budou je schopni změnit. A možná trochu i sami sebe," říká Cesar Millan.

Vyrůstal v chudých poměrech na farmě, kde se však brzy projevil jeho mimořádný talent v "komunikaci" se zvířaty, především se psy. Už v Mexiku se mu proto začalo přezdívat "el perrero" neboli "zaříkávač psů". Ilegálně se dostal do Spojených států, kde jeho hvězdnou kariéru odstartovala "převýchova" psa hollywoodského herce Willa Smithe. Celosvětovou popularitu mu ale přinesl až pořad na televizní stanici National Geographic, který v dnešní době sleduje každý týden na 30 miliónů diváků ve více než stovce zemí světa a vysloužil si tři nominace na prestižní televizní ceny Emmy.

Z knih Cesara Millana jsou bestsellery, které pravidelně obsazují první příčky prodejního žebříčku New York Times, jeho vystoupení plní arény po celém světě. Je držitelem nespočtu ocenění, provozuje psí psychologickou kliniku a díky "převýchově" zachránil život tisícům psů, kteří měli být pro svoji nezvladatelnou agresivní povahu utraceni. Více informací na www. Pirates of the Caribbean: Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa Johnny Depp nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství.

Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa Geoffrey Rush zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swannovou Keira Knightley.

Její kamarád z dětství Will Turner Orlando Bloom se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington Jack Davenport. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce.

Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. The Curse of the Black Pearl in Concert - nejslavnější pirátské dobrodružství všech dob v jedinečném spojení filmu, promítaného na gigantické HD plátno, a živé hudby hrané symfonickým orchestrem za doprovodu sborů.

Z produkce Disney In Concert přichází projekt, který jako vůbec první položil základy světového fenoménu filmových projekcí s živým orchestrálním doprovodem. Nejslavnější hudební motivy skladatele Klause Badelta a filmovou akademií oceněného Hanse Zimmera ožívaly před zraky nadšených diváků po celém světě ve vyprodaných halách a nyní tento unikátní projekt konečně přijíždí ohromit i české publikum, a to 9.

Film bude doprovázen živou hudbou v podání Filharmonie Hradec Králové, tělesem uznávaným po celé Evropě nejen díky svému dlouholetému působení v nejslavnějších evropských koncertních síních, ale také svým pravidelným účinkováním na významných mezinárodních hudebních festivalech jako jsou Pražské Jaro, operní festival Smetanova Litomyšl či Janáčkovy Hukvaldy.

Vše se bude odehrávat pod taktovkou renomovaného dirigenta Helmuta Imiga, který stál u samotného zrodu spojení pirátských dobrodružství Jacka Sparrowa s živým symfonickým orchestrem a od roku pod jeho rukou ožívá slavná hudba Pirátů z Karibiku v koncertních síních a halách po celém světě. První díl hvězdně obsazené ságy Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly obdržel 5 nominací na Oscara hl.

Kapela v čele s legendárním kytaristou Deep Purple existovala jen něco málo přes deset let, ale bezesporu významně ovlivnila historii rockové hudby. Po zklamání z hudebního směru, kterým se tvorba Deep Purple ubírala, se Ritchie v roce rozhodl kapelu opustit, aby usiloval o osobní uměleckou vizi a realizoval vlastní hudební ambice. Všichni, kdo od Muže v černém čekali bombastický rockový počin, byli zklamáni: Kombinací své romantické záliby v mystických středověkých motivech a vokálu výjimečného zpěváka Ronnieho Jamese Dia Blackmore zručně vytvořil rockové písně se zřetelnými odkazy na renesanční a barokní hudbu dob minulých.

Po mnoha personálních podobách a rozchodech Rainbow odehráli poslední koncert A jak říkají, zbytek je historie… až doposud. Po dlouhé přestávce se v roce Blackmore úspěšně vrátil do říše rockové hudby s novými, osobně vybranými hudebníky.

Předprodej vstupenek pro Live Nation klub: Kanadská country-popová superstar Shania Twain právě oznámila další zastávky jejího nadcházejícího světového turné. Poté, co v průběhu léta ohlásila americkou část turné a následně sedm koncertů po Velké Británii, nyní představuje dalších devět evropských zastávek, mezi kterými nechybí ani Česká republika, kde se představí úplně poprvé.

V pažské O2 areně vystoupí již 6. Kanaďanka Shania Twain patřila na konci dvacátého a na začátku jednadvacátého století ke komerčně nejúspěšnějším zpěvačkám vůbec. Její alba se prodávala po miliónech, její singly obsazovaly první příčky světových hitparád a její koncertní turné platila za ta nejrychleji vyprodaná. Doposud prodala více než 90 milionů hudebních nosičů a již téměř dvě dekády si drží pozici nejprodávanější zpěvačky country.

Právě její geniální propojení tohoto hudebního stylu s popem a mainstreamem bylo v tehdejší době revoluční a posluchači jej přijali s nadšením. Dlouhých patnáct let si ale fanoušci museli počkat na její nové album. Ještě před vydáním desky dvaapadesátiletá zpěvačka ohlásila velké světové Shania Now Tour , které bude od května příštího roku čítat jen v Americe téměř padesát zastávek. V minulých týdnech zpěvačka potvrdila i koncerty v Evropě, kam se v rámci turné vrátí po dlouhých třinácti letech.

V pražské O2 areně se Shania Twain se svou jedinečnou show představí již 6. Tomu již nyní napovídá její název: Dlouholetí příznivci show si přijdou na své, stejně tak i diváci, kteří tohle zcela mimořádné představení chtějí navštívit poprvé: Kromě osvědčené koncepce uceleného uměleckého díla s působivou, speciálně komponovanou hudbou, velkolepými světelnými efekty, skvělým jezdectvím a tanečním uměním a samozřejmě s nádhernými koňmi, přinese toto vystoupení také celou řadu novinek.

Představí se i mnoho nových plemen koní, kteří předvedou své umění, samozřejmě opět společně s nejlepšími evropskými jezdci. Kromě toho nebudou chybět ani poetické scény, drezúra a volný styl, stejně jako okouzlující komediální program s malými čtyřnohými hvězdami. Právě tahle skvělá kombinace každý rok nadchne přibližně půl miliónu lidí všech generací po celé Evropě.

Opět vás čeká rodinná show, ve které se představí několik desítek koní, nejlepší evropští jezdci, krásná hudba a úžasné speciální efekty. Nechte se pohltit magickými chvilkami a příbojem emocí. Pro velký zájem přidán další termín 4.

To se pyšní mnohamilionovými prodeji po celém světě. Bude to skvělá show, to vám slibuji. Bude to velkolepé, tak jako v případě všech mých předešlých show. Legendární živá vystoupení Rogera Waterse jsou proslulá - jsou hlubokým zážitkem pro všechny smysly se špičkovou a nejmodernější vizuální produkci a úchvatným kvadrofonním zvukem. Toto nové turné slibuje, že nebude v tomto ohledu výjimkou, že se stane inspirujícím diváckým zážitkem po mnoha měsících pečlivého plánování a vizionářské práce tvůrců a že svým působivým provedením vezme publikum na úchvatnou hudební pouť.

Celkem vyprodaných koncertů turné navštívily více než 4 miliony fanoušků po celém světě a turné dosáhlo nejvyšších hrubých příjmů v historii. Vydáte se tak na cestu z Králova přístaviště až za hranice Zimohradu, a užijte si svět Sedmi království naživo v úplně novém měřítku.

Slavný skladatel Ramin Djawadi povede orchestr a sbor, a společně zahrají hudbu ze všech sedmi řad kultovního seriálu HBO, který získal ocenění Emmy®. S využitím nejmodernějších technologií se představí skladatel hudby k seriálu Hra o trůny Ramin Djawadi, který spolu s orchestrem a sborem vezme fanoušky na hudební pouť skrze celou říši. Fanoušci průkopnického a kritikou uznávaného představení budou mít konečně možnost se ponořit do vesmíru Game of Thrones® prostřednictvím úchvatného hudebního doprovodu vytvořeného právě Raminem Djawadim.

Stejně bohaté jako příběhy, zápletky a celý svět seriálu Hra o trůny je i oslavovaná Raminova hudba, která podtrhuje emoční váhu klíčových okamžiků mezi oblíbenými i nenáviděnými postavami a dává zcela nový rozměr bitevním scénám.

Raminova úvodní skladba se sama o sobě okamžitě stala oblíbeným fenoménem pop kultury. Nadšení fanoušků hudby ze Hry o trůny roste s každou odvysílanou řadou. Turné, které navštíví i Českou republiku, je produkované a propagované výhradně společností Live Nation v partnerství s HBO Global Licensing, bude využívat inovativní produkci hudebních turné a video technologii, která dá jednotlivým scénám ze seriálu zcela nový rozměr.

Epický příběh o zradě a lásce na kontinentu, kde léta a zimy mohou trvat roky a jen touha po moci je věčná, vznikl na základě nejprodávanějších fantasy knih George R. Martina Game of Thrones®. Na programu turné od února do dubna je celkem 23 měst v devíti zemích.

Kameramani celkem natočili hodin během výletů ve 40 zemích a pořídili unikátní snímky naší Země a jejích obyvatel pomocí dronů, fotopastí, teleobjektivů, kamer pro záznam v šeru a vysokorychlostních kamer. Díky pokročilé technologii bylo možné zažít přírodu z úplně nového úhlu - blíž, detailněji a mnohem překvapivěji než kdykoliv předtím. Živá koncertní verze nyní představí fascinující scény seriálu na obrovské obrazovce. Nově sestavený filmový materiál, který BBC použila speciálně pro tuto show, zavede diváka do extrémních přírodních oblastí - na ostrovy, do pouští, do džungle a dokonce i do měst - které byly lidským očím dosud skryty.

Přehlídka se tak stává vzrušující společenskou akcí a působivou vizuálním a hudebním putováním. Hudební doprovod, který dokonale podtrhává působivost záběrů a emotivně je zesiluje, vytvořili držitel Oscara Hans Zimmer, Jacob Shea a Jasha Klebe. Zimmer již složil hudbu pro více než filmů, včetně 12 let v řetězech, Batman vs.

Prahy pod vedením Matthewa Freemana uvede skladby, které napsal výhradně Zimmer a jeho tým právě pro toto živé představení. To vytváří pestrou hudební paletu jako podklad pro jedinečné záběry, na kterých filmaři z BBC pracovali po celá léta. Střídavě veselá a dramatická hudba vtahuje diváka ještě hlouběji do toho, co se na obrazovce odehrává.

Její vize je budovat značky a pověst BBC, publikum a komerční návratnost po celém světě. Toho je dosaženo investováním, komercializací a prezentováním obsahu z BBC po celém světě způsobem, který je v souladu se standardy a hodnotami BBC. Toto podnikání také prosazuje britskou kreativitu po celém světě.

Diváci si užijí druhý díl Harryho Pottera v rámci filmového turné s Českým národním symfonickým orchestrem, který bude hrát hudbu z filmu živě. Filmové koncertní turné Harry Potter, které je dalším kouzelným zážitkem ze světa kouzel J. Rowlingové, odstartovalo v červnu roku filmem Harry Potter a Kámen mudrců a až do roku jsou naplánovány stovky koncertů ve více než 35 zemích po celém světě.

Ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata létají auta, bojují stromy a záhadný skřítek přichází varovat Harryho Pottera na začátku druhého roku jeho úžasné cesty do světa kouzel. Tento rok budou v Bradavicích mluvit pavouci, dopisy budou nadávat a Harryho nově objevená znepokojující vlastnost mluvit s hady ho rozkmotří s jeho přáteli. Od kouzelnických soubojů až po splašené potlouky, tento rok je plný dobrodružství a nebezpečí, zvlášť když krvavý nápis na stěně oznamuje: Okouzlující a neuvěřitelná hudba k filmu získala nominaci na cenu Grammy, stala se okamžitě klasikou, čarokrásné motivy podtrhují dobrodružnost magických zážitků Harryho Pottera.

Toto filmové koncertní turné bylo vytvořeno společností CineConcerts ve spolupráci s Warner Bros. Consumer Products a bude probíhat pod vedením jeho tvůrce a producenta Justina Freera. S velkým potěšením jsme poprvé v historii představili projekt, při kterém je možné zažít hudbu hranou živě významným symfonickým orchestrem a doplněnou oblíbeným filmem, který je simultánně promítán na velké obrazovce, je to nezapomenutelná událost.

Vstupenky na film Harry Potter a Tajemná komnata jsou v prodeji od Pro více informací ohledně Filmového koncertního turné Harry Potter navštivte, prosím, stránky www. The Ultimate Voyage Justin Freer je předním dirigentem symfonického orchestru pro projekční projekty. Ať už díky celovečerním filmům s živě hrajícím orchestrem nebo interaktivním sportovním událostem v originálním 3D prostředí, Cineconcerts je lídrem na poli živé zábavy.

Consumer Products Warner Bros. Consumer Products, Warner Bros. Entertainment Company je jednou z předních licenčních a maloobchodních merchandisingových společností na světě. LYV je přední světovou společností v oblasti živé zábavy a skládá se z těchto segmentů: Pro další informace navštivte www. Český národní symfonický orchestr V roce oslaví Český národní symfonický orchestr třiadvacáté narozeniny.

Během této doby se zařadil jako jeden z předních českých souborů k nejvytíženějším orchestrům v Evropě. Renomé si získal zejména pro všestranné schopnosti v širokém spektru žánrů, ať už se jedná o hudbu klasickou, filmovou, jazzovou nebo muzikálovou, a doma i v zahraničí se tradičně těší obrovskému zájmu publika.

Jubilejní desátá řadová deska, která dostala název Uzavřenej kruh, je venku již od listopadu loňského roku. Dle slov samotné kapely je nové album o něco tvrdší a "šlapavější", než předchozí Hledání IDentity. Ani nemáme žádnou dohodu nebo představu, jestli bude album takový, nebo makový. Píšeme prostě písničky, jak nás co napadne a není to podle žádnýho klíče nebo konceptu.

Mezitím kapela Škwor absolvovala po celé České republice také úspěšné halové turné, největší ve své dosavadní historii. Avšak pověstnou třešinkou na dortu bude Prostě jsme si řekli, že už uzrál ten správnej čas! Zkrátka je potřeba se posouvat dál a Škwor nikdy nechtěl jenom tak stagnovat, proto je to pro nás další výzva a taky povinnost, udělat pro naše fans ve velkym prostoru co nejlepší show!

V koncertním repertoáru však kromě nových písní nebude chybět ani nějaká ta balada a klasické "škwoří vypalovačky". To, na co se ale Škwor těší ze všeho nejvíc, je, až zahrají své písně naživo svým fanouškům. Ti se tak mohou v pražské hale těšit na pořádnou show! Vždyť jsou to kulatý narozky a ty se maj přece oslavit, jak se patří! Vstupenky na koncert Letos je to přesně 10 let od vzniku labelu Azurit Kingdom! K této příležitosti jsme si pro vás, připravili speciální věc: Jedná se o tour, která je zcela v naší režii a nebude se jen tak opakovat.

Koncerty, na kterých si přijdou na své jak fanoušci, kteří jsou s námi od samotných začátků, tak ti, kteří objevili tvorbu AK teprve nedávno. Doplní ho talentovaná DJ Black Angelika.

No guestlist, no phones, no playback! K celé tour připravujeme i speciální limitovanou edici AK merchandise. Kapacita bude omezena a upravena tak, abyste si koncert mohli pohodlně užít. Do předprodeje půjdou všechny lístky najednou, takže doporučujeme nečekat s nákupem. Ve většině zastávek budou k dispozici VIP zóny, kde se budete moci potkat se samotnými interprety z AK a další výhody. AK X Tour - Deset let tvrdě Nyní přidávají koncerty v Evropě a nechybí ani zastávka v Praze. Imagine Dragons, držitelé prestižní Grammy a několika platinových ocenění, se na jaře podívají do arén evropských měst.

Na seznamu je i pražská O2 arena, kde jejich koncert proběhne Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek K dispozici budou vstupenky v cenovém rozmezí Kč. Další informace jsou dostupné na www. Hned v prvním týdnu se stala nejstreamovanější alternativně-rockovou nahrávkou všech dob. Album dosáhlo na platinové ocenění v pěti zemích, v dalších dvanácti bylo certifikováno zlatě a na Spotify k dnešnímu dni čítá více než miliardu přehrání.

S předstihem půldruhého roku se začíná připravovat další mimořádné představení, které v sobě spojuje lední revue, muzikál a akrobatickou show. Naváže tak na show, která vyprodala O2 arenu loni v prosinci, kdy se v největší multifunkční areně představila Máša poprvé. Všichni fanoušci roztomilého, ale nezbedného děvčátka Máši a jejího oddaného ochránce medvěda Míši, se mohou těšit na výjimečný zážitek.

Propracované představení pro celou rodinu je přehlídkou bruslařských, tanečních i akrobatických schopností účinkujících, výpravných kostýmů, originální chytlavé hudby a vtipných situací. Na fotogalerii z předvánoční show z roku se můžete podívat zde. Zábavná pestrobarevná show, nevšední hudební repertoár od světových klasiků až po muzikálové melodie a moderní poprockové skladby, humor, který si nezadá s výstupem populárního stand-up komika.

Tak vypadá koncert nizozemského houslisty Andrého Rieu, který 1. Naposledy zde halu vyprodal letos v květnu, do Prahy se příští rok vrátí již popáté, a to s novým repertoárem. André Rieu dokazuje, že koncert vážné hudby nemusí být žádná nuda. Publikum baví tento umělec již 30 let, jedno světové turné střídá druhé.

Houslový virtuos, kterému se po právu přezdívá Král valčíků, vyprodává koncertní haly po celém světě, dosud jeho show shlédlo na deset milionů fanoušků na všech kontinentech. Českému publiku se poprvé představil v květnu a zcela nadchl až po střechu zaplněnou pražskou O 2 arenu. Od té doby se sem vrací pravidelně každý rok.

Její architektura a historie je prostě překrásná a úchvatná. A stejně tak i zdejší publikum je jednoduše báječné a vždy mě vřele přivítá. Velmi mne těší, jak fanoušci dávají najevo své nadšení. Češi opravdu milují hudbu a myslím, že neexistuje moc zemí, které by měli tak bohatou folkloristickou tradici. Ještě předtím, než Rieu zahraje 1. A diváci se mohou těšit opět na strhující večer, kde nebudou chybět úryvky ze slavných oper, rockové písně, popové skladby, muzikálové a filmové melodie a samozřejmě klasické valčíky.

A nizozemský houslový mág si připraví i řadu překvapení a novinek. Sílu prožitku takového koncertu bezesporu podtrhne opět i umělcův vlastní Johann Strauss Orchestra složený z pěti desítek hudebníků z deseti zemí, který je zároveň největším soukromým orchestrem na světě. André Rieu je skutečným úkazem ve světě vážné hudby.

Jeho fanoušci na Facebooku se počítají v milionech, videa na Youtube mají přes milionů zhlédnutí. Prodal 40 milionů alb, která se pravidelně umisťují v TOP 5 britských hitparád, třicetkrát se v hudebních žebříčcích vyšplhal až na nejvyšší příčky.

Kromě toho je i držitelem tří prestižních cen Brit Awards za Album roku. Prodej vstupenek v ceně od 1 korun začíná Nejpopulárnější zpěvačka osmdesátých let Sandra vystoupí premiérově v Brně a v Ostravě a bude to současně teprve její druhá návštěva v České republice! Podílela se také na známém hudebním projektu Enigma, její hlas je díky tomu známý dodnes.

Sandra stále aktivně koncertuje a vydává nová alba. Koncerty jsou průřezem její dosavadní tvorby, při vystoupeních Sandra sází na poutavou vizuální show.

Nenechte si tuto jedinečnou koncertní událost ujít! Interval minut podle vytížení. Tam i zpět i po ukončení festivalu do Budete ji potřebovat ke vstupu na exkurze! Umožňuje vstup dvou dospělých návštěvníků a až dvou dětí. Za dítě je pro tento případ považována osoba, která nedosáhla věku 15 let. Nový koncertní projekt Family Jam přivede poprvé na jedno podium celou rodinu Mišíků!

Legenda českého rocku Vladimír Mišík, jeho manželka Eva a oba synové Maťo a Adam se sejdou na jednom jevišti v rámci nového koncertního cyklu Family Jam, který bude přivádět na podium slavné muzikantské rodiny.

Toto první muzikanstké rodinné setkání se odehraje v pražském Lucerna Music Baru v pondělí Představena bude během večera i dcera Vladimíra Mišíka Bára. Ta je nejen skvělou matkou rozvětvené rodiny, ale také respektovanou básnířkou, též překladatelkou, učitelkou, zpěvačkou a v neposlední řadě spoluiniciátorkou tohoto koncertu s názvem Nechte zpívat Mišíky.

Název akce hravě odkazuje k proslulému ručně psanému nápisu na zdi, který se objevil opakovaně v Praze v roce , tedy v době, kdy Vladimír Mišík měl komunistickým režimem zakázáno veřejně vystupovat… "Eva o něčem takovém skutečně mluvila už dlouho, ale s konkrétním nápadem přišel náš kamarád a manažér Šimon Kotek.

Dokonce dostal přímo zadání na našem vystoupení na festivalu Blues Alive v Šumperku. Jeho energická choť k tomu pak dodává: Tehdy mu všechny tři děti jako dárek složily a nazpívaly písničku Cukrová záhada a společně se všichni sešli na jednom pódiu. Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Prošel řadou klíčových kapel historie českého rocku.

S kapelou Blue Effect nahrál píseň Slunečný hrob, která zazněla ve filmu Pelíšky, dále prošel kapelou The Matadors, od roku vystupuje s kapelou Etc…, s níž přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v Do současné chvíle vydala kapela 10 řadových alb, řadu kompilací a také DVD k V roce oslavila kapela Etc… 40 let své existence úspěšným turné s mnoha hosty. Letos v březnu oslavil Vladimír Mišík sedmdesátku, v den jeho narozenin měl premiéru dokument režisérky Jitky Němcové Nechte zpívat Mišíka, díky kterému se podařilo nalézt jeho blízké příbuzné v USA, o kterých sám neměl do té doby ani ponětí.

V současné době pracuje s kapelou na přípravě nového alba. Kapela ETC bude hrát ve složení: V současné době je jeho hlavní hudební aktivitou kapela Gingerhead. Předtím spolupracoval mimo jiné s kapelami Panika či Tata Bojs. Dosáhl velkého renomé i jako výtvarník, je autorem řady coverů alb různých hudebníků, navrhuje loga a je autorem unikátních designů.

Adam Mišík je herec a zpěvák s velkou budoucností a talentem. První ohlas zaznamenal jako frontman kapely Colorblinds v roce , jeho první filmovou roli dostal v sedmi letech ve filmu Jana Hřebejka Kráska v nesnázích. Colorblinds hráli na festivalech Rock for People, United Islands of Prague či na velkém vzpomínkovém koncertu věnovaném Václavu Havlovi. V roce získal Slavíka jako Objev roku a vydal se na sólovou dráhu.

Debutové album Parfém vyšlo v roce Má za sebou řadu rolí ve filmu, v divadle i v dabingu. Adam si získal spoustu nových fanoušku díky účasti v televizním hudebně-zábavném pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Zatím se stylově ještě spíše hledá, ale nepochybně o něm v budoucnu uslyšíme. Jablko nepadá daleko od stromu.

Když se skupina mladých muzikantů jednoho večera roku poprvé postavila před hosty malého baru bratislavského hotelu, zřejmě nikdo z přítomných netušil, že je svědkem startu jedné z nejpopulárnější kapel česko-slovenské hudební scény. Jejich jedy však nebývají smrtelné. Doufám, že jsem vybrala správné živočichy a rostliny a že jsem svou prací přinesla čtenářům nové informace. Dříve jsem si myslel, že když vyhodím PET láhev do směsného odpadu, nic tím nezměním.

Nyní, když mě má vlastní práce poučila o třídění odpadu, jeho recyklaci a znečištění mého okolí, určitě těch pár kroků k popelnici na plast ujdu. Také jsem si myslel, že popeláři, kteří vyzvednou popelnice, odvezou odpadky do spalovny, kde se vše spálí. To však není pravda, odpad čeká celkem zajímavá cesta, ať už je to odpad vytříděný nebo ne. Abychom naší planetě ještě více pomohli, musí se o třídění odpadu dozvědět co nejvíce lidí.

Práce pro mě byla ze začátku celkem nezábavná a nezajímavá, ale když jsem začal hledat na internetu různé články o třídění odpadu, můj názor na práci se změnil.

Jako téma absolventské práce z Environmentální výchovy jsem si vybrala původní obyvatele Ameriky, protože indiánská kultura mi přišla vždy zajímavá.

Indiáni byli vůbec prvními a až do příchodu Vikingů a později Španělů také jedinými lidmi na americkém kontinentu. Život některých Indiánů byl prostý, jiní měli velmi bohatou kulturu.

Některé kmeny byly známé svými oběťmi bohům, jejich obřady a rituály se neobešly bez krveprolití. Byli také velice zruční a tvořiví, což dokladují četné nálezy jejich uměleckých děl. Jejich tradice přetrvávají v některých komunitách dodnes, často s jedinou výjimkou — už na sebe místo kožených sukní nebo plášťů raději vezmou džíny a košili. V minulosti se stalo mnoho ekologických katastrof, které výrazně ovlivnily lidstvo.

Příkladem je výbuch v Černobylu. Když lidé zjistili, jak jsou jaderné elektrárny nebezpečně, omezili jejich počet. Zde je vidět, jak lidé začínají něco řešit, až když se stane neštěstí, což je velmi smutné.

Podle mého názoru je jedním z největších ekologických problémů současnosti globální oteplování. Situace by se mohla zlepšit, to bychom se ale museli zapojit všichni a vše by se muselo pečlivě naplánovat.

Kdo to ale v této době chce řešit? Někomu to může být úplně jedno, jiní si vážnost tohoto problému zase neuvědomují. Můžeme se jako jednotlivci snažit neznečišťovat ovzduší a nevypouštět do něj škodlivé látky, ale pokud nebudeme všichni spolupracovat, tak si stejně nepomůžeme. Bylo dobře, když se zakázaly freony do ledniček, ale mohlo by se toho udělat ještě víc.

Velkým problémem je smog. Lidé jezdí neustále autem a topí neekologickými prostředky jako jsou plastové láhve. To všechno pak znečišťuje naše prostředí a má to nepěkné následky. Živočichy moří a oceánů ohrožuje ropa a další chemikálie. Mnoho živočichů zahyne jen kvůli lidské hlouposti.

Stejné to je s odlesňováním. Lidé bezmyšlenkovitě kácí lesy a přitom tak berou domovy mnoha zvířatům, která bez přirozeného životního prostředí zahynou. Velkou katastrofou bývá i přemnožení dovezených živočichů.

Ti pak konkurují místím druhům a mohou způsobit jejich vyhynutí. Příkladem je například dovezení koček do Austrálie kvůli vyhubení krys.

Ve své absolventské práci na environmentální výchovu jsem si vybrala téma biomy světa a jejich ohrožení. Každý ví, že naše planeta je nějakým způsobem ohrožena, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Každou chvíli se někde něco děje. Avšak je to právě člověk, který má na svědomí většinu těchto věcí. Ovlivňuje všechny ekosystémy a ani nevím, jestli si to pokaždé uvědomuje. Nemusí to být zrovna někde moc daleko, stačí se podívat na naše lesy, kolik z nich je denně vykáceno a jak se postupně mění na pole.

Nejsou to však jenom lesy, ale i třeba savany a stepi. I ostatní ekosystémy jsou s přírůstkem obyvatelstva měněny na pole. Není to pro ně přirozené, zvlášť pro zvířata, která zde žijí. Chtěla bych zjistit, kde všude a jakým způsobem je naše planeta ohrožena.

Myslím si, že o tyto věci by se měl starat každý z nás, protože tady žijeme a měli bychom se podle toho také chovat. Budu mít tak třeba větší rozhled, co se kolem nás vlastně děje. Ohrožení biomů se nás týká víc, než si myslíme.

Kolikrát máme pocit, že tato místa jsou od nás daleko a že my s tím přece nemůžeme nic dělat. Máme vytvořený svůj vlastní svět, kde nás trápí jiné věci než například stoupající hladina oceánů nebo přeměny savany, stepi či pralesů na pole. Ale jak to tady bude vypadat za sto nebo tisíc let?

Teprve až v tu chvíli si lidé možná uvědomí, co měli v minulosti udělat a jak je důležité si tyto problémy alespoň uvědomovat. Za většinu problémů můžeme my, to my způsobujeme globální oteplování svými auty a továrnami, to my ničíme životní prostředí a kolikrát si to ani neuvědomujeme, nebo spíše ani nechceme uvědomovat.

O tom, co ohrožuje biomy na Zemi, jsem tak trochu věděla. Dozvěděla jsem se ale i spoustu nových věcí. Nejvíc mě překvapil problém s palmovým olejem. Začala jsem v obchodě sbírat obaly od potravin, ve kterých se palmový olej vyskytuje. Nejdřív jsem si říkala, kde ten palmový olej vlastně najdu. Po pár dnech jsem zjistila, že to není vůbec těžké.

Je opravdu skoro ve všem. Už od mala jsem měla oblíbenou nějakou značku sušenek nebo čokolád a teď jsem se dozvěděla, že je obsažen i tam.

Je dokonce i ve výživě pro miminka. Vůbec nechápu, jak v tradičních sušenkách, na kterých nám na obalu slibují, že se vyrábí přes sto let podle stejného receptu, se také může vyskytovat palmový olej. To ho měli už před sto lety? Rozhodla jsem se přestat palmový olej jíst, ale je to mnohem těžší, než jsem si původně myslela. Stěžují mi to i ostatní lidé, kteří na mě divně koukají, když odmítnu nějaké jídlo, které jsem vždycky jedla.

Nikdo asi z nich přesně neví a nechápe, co palmový olej způsobuje. Kvůli palmovému oleji je vykáceno spousta stromů, ale není to jen kvůli němu. Také průmysl, další druhy zemědělství a stavění měst jsou hlavními příčinami ubývání lesů na planetě Zemi. Všechno se točí kolem peněz a přírůstku obyvatel.

Nic se samozřejmě nezmění ze dne na den, ale když se do ochrany přírody zapojí co nejvíce lidí, něco se přece jen změnit může. Měli bychom si uvědomit, že, ať už to tak třeba nevypadá, veškeré ohrožení biomů na Zemi se týká nás všech a je jen nás, jestli s tím chceme něco udělat.

Můžeme společně ovlivnit, jak bude naše planeta vypadat za několik set let. Každý z nás ví o existenci vína, rozeznáváme spoustu druhů. Setkáváme se s ním téměř každý den.

Vidíme ho v obchodech, někteří ho mají i doma, ale jen málokdo si uvědomuje to, že pije nápoj, který je starý více než 2  let. Víno, jako nápoj, je známo od dob starověkého Egypta, bylo pěstováno Římany, díky kterým se dostalo do Evropy.

Dneska se pěstuje a vyrábí téměř v každém státě, ale i přes to ne každý ví, jak vypadá proces výroby, co je potřeba k pěstování, jaké existují typy a druhy či jaké jsou negativní projevy vína. Ve své absolventské práci z Environmentální výchovy se zabývám historií, pěstováním, výrobou a negativními projevy vína. Seznámím vás i se základními styly tohoto nápoje. Toto téma jsem si vybrala, protože mě zajímala cesta, kterou vinné hrozny musí projít, aby se staly oblíbeným nápojem.

Díky své absolventské práci z Environmentální výchovy jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o víně, od pěstování po samotnou konzumaci. Ujistila jsem se v tom, že se jedná o nápoj s bohatou tradicía dlouhou historií. Vinice nejsou jenom překrásné na pohled, ale přináší i plody, ze kterých se vyrábí jedinečný nápoj. Během své práce jsem zjistila spoustu zajímavých informací o této rostlině.

Je až neuvěřitelné, čím vším si musí projít, aby se z ní vyrobilo víno, se kterým se my často setkáváme. Myslím si, že bychom si měli vážit vinařů. Pěstují nesmírně krásnou rostlinu a následně z toho vyrábí nápoj, který má rád téměř každý dospělý.

Na závěr své práce bych se také ráda zmínila o samotných vinařstvích. Přijde mi, že ve většině případů zde panuje přátelská až rodinná atmosféra. Myslím si, že právě toto dodává vínu jeho jedinečnost.

Zdravá výživa a stravování mě vždycky zajímaly a tak pro mě byl výběr tématu v Environmentální výchově od začátku jasný. Ve své práci uvádím základní informace o tom, jak funguje lidské tělo a co ke správnému fungování potřebuje. Je důležité mít alespoň trochu přehled o našem organismu, trávicí soustavě a základních živinách. V druhé části práce bych vás ráda seznámila s odlišnými způsoby stravování.

Tyto alternativy by se měly roznést do širšího povědomí, protože mohou zlepšit zdraví každého z nás. Vybrala jsem paleo, vegetariánství, veganství a živou stravu. Některé jsou ale trochu drastické. Zároveň jsem si tyto styly vyzkoušela na vlastní kůži, takže se ze mě na chvíli stal neandrtálec, vegetarián, vegan i raw.

Rozebírám tu své pocity a fyziologické změny. Když jsem si nastudovala, v čem paleo spočívá, byla jsem nejdřív nadšená. Celé mi to dávalo smysl.

Vždyť je to přece strava,která nám je evolučně určena. Říkala jsem si, že luštěniny moc často nejím a bez obilnin to přece přežiji. Horší byly mléčné výrobky, ty jím často. Ale těšila jsem se, že zkusím něco nového. První týden jsem do toho byla opravdu zapálená. Neměla jsem nikdy hlad, masitá jídla vás zasytí. Mohla jsem jíst jen třikrát denně, někdy i dvakrát. U plotny to celkem umím, takže jsem si mohla vařit dobrá a výživná jídla. Čekala jsem, že po takhle kalorických a těžkých jídlech trochu přiberu, ale nestalo se tak.

Přesto, že můj jídelníček tvořil především tuk a bílkoviny, váha se mi držela a ani jsem nepřibrala. Je možné, že tělo bylo trochu ve stresu z něčeho nového. Za chvíli se ale dostavily i nepříjemné pocity. Zhruba v půlce už mi jídlo připadalo strašně těžké a byla jsem často unavená.

Říkala jsem si, že si tělo musí zvyknout na jiný režim, ale už to trvalo dlouho. Dostavila se i zácpa a už mi to celé nebylo příjemné. V restauraci jsem si mohla objednat akorát zeleninovou polévku a steak se zeleninou. Musím uznat, že paleo není úplně špatný směr, ale je moc extrémistický.

Řídit bych se podle něj nemohla. Už jsem se těšila, až si dám od masa pauzu. Být vegetarián pro mě nebylo těžké. V podstatě jsem jedla normálně, jen jsem vypustila maso. Po stravování podle palea to sice byla změna, ale příjemná. Zajímavé je, že jsem u palea čekala nárůst váhy a on se dostavil, až když jsem přešla na vegetariánství.

Byly to asi 2kg, tak možná že se tělo trochu uvolnilo. Je pravda, že kdo se přeorientuje na veganskou stravu, může žít bez výčitek svědomí. Začala jsem tím, že jsem do jídelníčku začala zařazovat více plnohodnotných rostlinných sacharidů. Ovoce, zelenina i obilí, atd. Ve srovnání s nimi můžete při veganské výživě sníst mnohem více stravy, může mít větší objem, a dokonce obsahovat i větší množství kalorií, protože je potvrzeno, že tato výživa podněcuje spalování.

To mi připadá skvělé. Navíc bylo prokázáno, že zvyšuje potřebu pohybovat se. Jistě mnoho lidí napadne, že se veganství nehodí pro sportovce a kulturisty, při rostlinné stravě je však nárůst svalové hmoty možný. Když jsem byla vegan, tak jsem chodila do posilovny kvůli nabírání svalů a šlo to. V neposlední řadě k veganské výživě patří výhoda sympaticky štíhlé postavy, zdravého vyzařování a zpravidla podobně působícího vzhledu.

Být vegan jsem si opravdu užila. Tento způsob stravování mi hrozně vyhovoval a vůbec mi nepřišlo, že už jsem dva měsíce nesnědla žádné maso. Vůbec mi to nevadilo. Sice nejsem žádný fanatik, abych bojovala za práva zvířat na demonstracích, ale musím uznat, že ten pocit, že nejíte mrtvá zvířata a nepodporujete živočišný průmysl, je velmi uspokojující.

Navíc zmizely moje střevní potíže po paleu a měla jsem mnohem více energie než dřív. Mohla jsem sníst velké množství chutného jídla a nebylo mi těžko, snad nikdy jsem se nepřejedla. Ze začátku měsíce šla váha trochu dolů, protože jsem ještě neuměla odhadnout porce. Rychle jsem to ale zkorigovala a vše fungovalo. Jedna z nevýhod je velmi malá šance vybrat si jídlo v restauraci a nutnost počítání živin - především bílkovin.

Vybrala jsem si nejméně drastickou variantu raw stravování. Podmínka byla jednoduchá — nejíst nic, co je tepelně upravené nad 42°C. Zní to jednoduše, ale moje první reakce byla: Musím se přiznat, že jsem po týdnu skončila. Váha šla prudce dolů a byla jsem naprosto bez energie.

Byl to takový detox, opravdu nechápu lidi, kteří se takto stravují dlouhodobě a podle mě je to zahrávání se zdravím. Potřebné množství živin nemůžete získat pouze z ovoce, zeleniny, semínek a ořechů. Obzvlášť když jste ve vývinu, takže jsem nehodlala nic riskovat. Přesto to byl zajímavý týden a musím po něm být zásobená vitaminy a minerály na několik let dopředu….

Na to, jak je stravování a příjem potravy v lidském životě důležité, lidé mu nevěnují až takovou pozornost.

Pro dnešní společnost je důležitá, spíše než prospěšnost lidskému zdraví a obsah živin, chuť a cena. Lidé mohou zanedbávat výživu z nedostatku informací, nebo protože jim to nepřipadá důležité. Jelikož dnes ale máme větší přístup k informacím než v jakékoli době předtím, tak by měl každý člověk znát své tělo a vědět, co potřebuje. Při psaní této práce jsem se ve srovnání s ostatními pracemi nedozvěděla tolik nových informací, protože většinu už jsem znala.

Základní živiny, potřebné vitaminy i podíl živin pro mě nebylo nic nového. Nevěděla jsem ale, v čem přesně spočívá paleo, veganství nebo živá strava. Bylo zajímavé číst zejména o psychologických důvodech lidí žijících podle těchto životních stylů.

Proč vegani nechtějí podporovat živočišný průmysl a proč chtějí být vyznavači živé stravy svobodní a volní. Opravdovou výzvou pro mě bylo zkoušení jednotlivých stylů.

Na začátku jsem se sice bála a nevěděla, co budu celou tu dobu jíst, ale role pokusného králíka mi nakonec vůbec nevadila a užívala jsem si to. O trochu lépe jsem poznala své tělo a zjistila, co mu vyhovuje více a co méně. Je to pro mě nová a pozitivní zkušenost. Po vypracování absolventské práce z environmentální výchovy jsem se utvrdila v názoru, že lepší téma jsem vybrat nemohla.

O africkém obyvatelstvu jsem doposud slýchávala jen v hodinách zeměpisu. Když si představím naší třídu, nikdo z nás není věřící. Vlastně celá republika je převážně z ateistů a jen malé procento opravdu věří. V Africe je to jiné. Tam je zvláště pro domorodé obyvatelstvo víra velmi důležitá. Často pořádají obřady nebo obětní rituály.

Problém ale je, že se jim vlády zemí, ve kterých žijí, snaží tyto zvyky a tradice odepřít. O tom jsem se přesvědčila například u kmene Surmů. Jejich souboje s dlouholetou tradicí se nelíbí jejich zemi, proto mají zakázáno dělat, co je pro ně přirozené.

Zdobení těla a odívání afrických kmenů je velmi pěkné a zajímavé. Pokud si však představím, že bych některé metody měla podstupovat, určitě bych to nezvládla. Už jenom  pohledy na obrázky skarifikace nebo vytahávání rtu ve mně budí nepříjemný pocit.

Nedovedu si představit, že by mi někdo vyrazil zuby, nebo mi kůži propichoval větvičkou a potom do ní řezal žiletkou. I proto patří těmto lidem můj velký obdiv. Moc ráda bych chtěla poznat jejich kulturu zblízka a nějaký čas s nimi žít. Ema Freiová — Postavení žen v současném světě.

Myslíte si, že všechny ženy na světě mají stejná práva? Můžeme srovnávat život afrických nebo afghánských či pákistánských žen s těmi českými? Většina z nás by nejspíš odpověděla, že práva žen se liší podle kultury a zvyků národu, ve kterém vyrůstají. V naší zemi jsou ženy rovnoprávné s muži, jsou emancipované. Mají právo se vzdělávat, získávají manažerské pozice, dokonce jsou úspěšné vedoucí pracovních týmů.

I u nás se však ženy mohou cítit diskriminovány nebo dokonce ohrožovány. Je tolik bezbranných dívek, které jsou týrány a zneužívány a nikdo s tím nic nedělá. Proč se k ženám někteří chovají jako k méněcenným tvorům? Problematikou postavení žen ve světě, i u nás se zabývám ve své absolventské práci. Popisuji situaci žen ve světě, zaměřuji se na jejich kulturu, zvyky a hlavně práva. Srovnávám postavení žen ve vyspělých a rozvojových zemích.

Prostřednictvím své práce bych chtěla upozornit na to, jak těžké je pro ženu bezpráví a bezmoc s tím něco dělat. Po sepsání této práce jsem byla ještě více usazena do reality. Myslela jsem, že to, co jsem se dozvídala o situaci ve světě je okořeněné a přibarvené, ale to jsem se velmi zmýlila. Situace týkající se postavení žen ve světě je špatná, řekněme, že v muslimských státech až hrozivá.

V porovnání s životem v Evropě, tu ženy zažívají opravdové peklo, které si žádná z nás nedokáže ani představit. Za nejhorší považuji situaci v muslimských státech, jako je Afghánistán či Pákistán, kde dochází k pravidelnému bití a znásilňování žen. Bezmoc, psychické a fyzické problémy, žádná práva, to je bohužel náplň života těchto žen. Doufám, že se postavení žen ve společnosti, rodině a kulturách zlepší. Podporujme organizace na pomoc ženám v muslimských státech či organizace pro jejich vzdělání.

Každá žena má přeci právo na normální život. Doposud bylo popsáno téměř jeden a půl milionu druhů živočichů a každý z nich je něčím zvláštní, někdo má silné drápy a velké zuby, jiný zas dokáže změnit barvu své kůže. Aby zvířata přežila, musí se naučit chovat tak, aby se například mohla rozmnožit nebo ubránit nepříteli.

Námluvy jsou skvělou příležitostí, jak ukázat například barvu peří nebo letové schopnosti. Při boji a obraně zas živočichové využívají důmyslný systém zbraní. Ve své absolventské práci se zabývám právě tímto výjimečným chováním. Mým cílem je poukázat na zvláštnosti v etologii živočichů, a to od obyčejného hmyzu až po nejvyspělejší savce.

Věřím, že už název mé práce napovídá, že se jedná o velmi zajímavé téma. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Například už vím, jaké zbraně mohou živočichové používat k tomu, aby se ubránili nepříteli, nebo aby usmrtili svou kořist. Úžasné jsou namlouvací rituály, při kterých využívají živočichové rozmanitá lákadla. Přesvědčila jsem se také o tom, že ve skupině je síla a platí to jak u lidí, tak u živočichů. Fascinovaly mě kapitoly o klamavém umění zvířat. Na trik s vystřikováním vlastní krve, který používá ropušník nikdy nezapomenu.

Zajímavých příkladů chování živočichů je opravdu velmi mnoho, i pro mě samotnou bylo vybírání těch nejzajímavějších velmi náročné. Za toto téma jsem však velmi ráda, myslím si, že nabízí netradiční informace z říše zvířat. S léky se setkáváme na každém kroku. Dozvídáme s o nich z médií, časopisů, jsou volně dostupné v lékárně nebo nám je předepíše lékař. Pro každého ovšem hrají v životě jinou roli. Někdo je bere v případě nutnosti, jiný po celý život ať už kvůli občasným potížím nebo z důvodu závažných diagnóz.

Problém je ten, že ti, kteří je užívají v případě nutnosti, kolikrát ani netuší, k čemu slouží nebo jak působí. Moje práce, ovšem není návodem na užívání léků. Všechny jevy jsou vysvětleny na názorném příkladu a v názorné situaci.

Navíc jsem se snažil všechny chemické principy zjednodušit a občas jsem použil i obrazná přirovnání. Jedná se tedy spíše o přehled toho, jak léky fungují a jak je můžeme užívat a proto si myslím, že by práce mohla zajímat i nezaujaté čtenáře.

Závěrem bych rád řekl, že vše nemusí být tak složité jak se na první pohled zdá. Každý si totiž podle mého názoru pod slovem lék představoval všemožné chemické sloučeniny a nejrůznější vzorečky. Záleží, jakým pohledem se na dané téma dívám. Chemie v medicíně je totiž jen jedna z obrovských kapitol celé farmacie. Moje téma mě velmi příjemně překvapilo. Dozvěděl jsem se mnoho věcí, se kterými by mě lékař jen těžko seznámil a které jsem při užívání léků buď nedělal, nebo dělal špatně.

V průběhu psaní jsem navíc postupně zjistil, že díky lékům jsme tam, kde jsme. Dnes totiž známe klíč takřka ke všem nemocem.

Choroby samozřejmě byly a jsou jedním z globálních problémů světa, nicméně pokud se podívám na průměrnou naději na dožití dnes a před  — ti lety, rozdíl je nesmírný. Nyní mohu v klidu říci, že znám základní podstatu a pojmy, které pro mě bývaly velkou neznámou. Musím ovšem připomenout, že pokud nebudu něčemu při užívání léku rozumět, raději se zeptám a dám na radu lékárníka nebo svého lékaře. Anna Jiráňová - Zoologické zahrady a jejich poslání v současném světě.

Zoologické zahrady, každý z nás je zná a minimálně jednou v životě některou z nich navštívil. Obrovské pavilony se zvířaty ze všech koutů světa nám umožňují poznat rozmanitost živočišné říše.

Někteří lidé však ani netuší, že se zrovna dívají přes sklo na živočicha, který je kriticky ohrožen a hrozí mu vyhynutí. K záchraně těchto druhů napomáhají právě zoologické zahrady a asociace na ochranu živočichů.

Je však možné uchránit celou faunu před lovci a ničiteli jejich přirozeného prostředí? Pro některé druhy živočichů už je asi bohužel pozdě, ale díky záchranným programům a reintrodukci je naděje, že alespoň částečné bohatství živočišné říše zůstane na naší planetě zachováno.

Ve své práci se zabývám právě touto problematikou. Vysvětlím, jaké je v současné době poslání zoologických zahrad, zaměřím se na chovaná ohrožená zvířata a organizace, které se jejich ochranou zabývají. Detailněji se pak zabývám situací v České republice, přičemž se zaměřuji na pražskou zoologickou zahradu. Zoologické zahrady už v dnešní době nejsou jenom místa, kam chodí lidé obdivovat rozmanité druhy zvířat z celého světa.

Dnes mají mnohem důležitější poslání. Významným způsobem se podílejí na záchraně ohrožených druhů, a na jejich reintrodukci do volné přírody. Umožňují lidem blíže poznávat zvířata a dozvědět se o nich více.

V České republice je úroveň zoologických zahrad poměrně vysoká. Mnohé z nich se zasloužily o záchranu ohrožených druhů, například slona indického, koně Převalského nebo hrošíka liberijského. Za nejzajímavější zoologickou zahradu považuji zoologickou zahradu v Praze, protože je podle mě nejvíce přizpůsobená rodinám s dětmi, je plná nejrůznějších zvířat a kvalitních pavilónů, a také se zde konají každodenní programy, jako je například krmení tučňáků a lachtaní show. I ve světě má spousta zoologických zahrad dobré jméno.

Vyhlášená je třeba Berlínská ZOO. Při psaní práce jsem se utvrdila v názoru, že některá zvířata jsou kriticky ohrožená a pokud je lidé nepřestanou zabíjet a ničit jejich přirozená prostředí, můžeme počítat s tím, že v dohledné době o ně přijdeme. Tomáš Garrigue Masaryk se zasloužil o vznik samostatné Československé republiky. Byl jejím prvním prezidentem a roli první dámy se ujala Charlotte Garrigue Masaryková.

Masarykovým se narodili 3 dcery a 2 synové. Dcery dostaly jméno Eleanor, Alice a nejmladší Olga. Synové byli pojmenováni Herbert a Jan. Být otcem a prezidentem zároveň není lehké. Vést správným směrem všechny děti a korigovat republiku dá mnoho práce. Jeho potomci vyrůstali v dobrém prostředí a byli vychováváni tak, aby si stáli za svým názorem a zůstali silní za každé situace. Již v 5 letech se zúčastňovali diskuzí, kde jejich slovo mělo váhu jako slovo dospělého.

V mé práci vyprávím o jejich životě, smrti a díle, které vytvořili. Nejznámější z Masarykových ratolestí byli  syn - politik Jan a sociálně cítící dcera Alice. Druhorozené dítě, první syn tehdejšího docenta vídeňské university, se narodilo prvního května , rok po narození prvorozené Alice. Dostal jméno Herbert podle mrtvého přítele Tomáše Garrigue Masaryka.

Navštěvoval měšťanskou školu a vystudoval střední školu umělecko-průmyslovou. Lásku k umění měl již od dětství a často doma pozoroval otcovy přátele Hanuše Schweigera a Mikoláše Alše. Poté se vydal na studijní cesty do Itálie a Belgie. Dobré přátelské vztahy jej spojily s malířem Antonínem Slavíčkem. Herbert hrál fotbal a byl v něm velmi dobrý. Rád hrál i hokej,  ve kterém vynikal stejně dobře, jako ve fotbalu. Ve své hokejové kariéře hrál  za pražskou Slavii.

S Antonínovou rodinou pobýval v Kameničkách. Při odvodech v roce byl ze zdravotních důvodů zproštěn vojenské služby  a věnoval se tvorbě. Po Slavíčkově smrti se oženil s vdovou Bohumilou Slavíčkovou. Herbert se snažil o vlastní umělecký styl. Většinu jeho děl tvořily portréty a krajiny. Zamiloval si krajinu v okolí Poličky a hlavně v poblíž Borové, kam jezdil kdysi na prázdniny na faru s otcem a sourozenci.

Zvažoval, že v Borové požádá o stipendium, aby tu mohl zůstat. Od haličských uprchlíků se nakazil skvrnitým tyfem a následně patnáctého března zemřel. V červenci se Herbertovi narodila nejmladší dcera Herberta. Masarykovo demokratické hnutí uspořádalo soubornou výstavu jeho děl v termínu od října do prosince roku , které zahájil Václav Havel za přítomnosti obou Herbertových dcer doktorky Anny a Herberty Masarykových. Za svůj život namaloval více než  obrazů, ale přes jich je nezvěstných.

Říká se, že si je nechala Alice na památku. Závěrem bych chtěla říci, že krev, která proudila v žilách Tomášovi Garrigue Masarykovi, je stále mezi námi. Armand a Taber jsou na svůj původ hrdí. Kdo ví, třeba půjdou v stopách svého prapraděda Tomáše nebo prastrýce Jana.

Možná z nich budou známí malíři nebo se pokusí angažovat se v hudebním průmyslu, jako jejich otec. Ať už jejich životním scénářem bude politika, umění nebo vlastní sny, předci nad nimi budou bdít. I když některá jejich životní rozhodnutí nebyla lehká, rozhodli se správně a když ne, ze svých chyb se poučili.

Všichni čtyři jsou poměrně známí, ovšem nejvíce si vybavíme politika Jana Masaryka, uměleckého malíře Herberta Masaryka a bojovnici za práva žen a věcí sociálně právních Alici Masarykovou. Skladatelovy začátky nebyly vůbec snadné a mnohdy jeho hudbou mnoho lidí opovrhovalo, dokázal se ale přes všechny tyto útrapy přenést a stal se světově uznávaným skladatelem. A díky tomu se můžeme dnes zaposlouchat do jeho krásné hudby. Sukova skladatelská tvorba je skutečným obrazem Suka jako člověka.

Najdeme v ní všechny jeho lidské vlastnosti. Já osobně si myslím, že tento hudební skladatel byl člověkem opravdu výjimečným. Byl hodný, ale zároveň i přísný, měl rád děti a vůbec všechny lidi kolem sebe.

Rád se nacházel ve společnosti a nikdy neměl nouzi o dobrý vtip. Jeho vtipy však nebyly řezavé, ale vyplývaly vždy z jeho nesmírné dobroty srdce a optimistického názoru na lidi. Všechny svoje pocity dokázal vložit do své právě skládané hudby.

Díky tomu pak vznikaly úžasné melodie, skladby a vůbec všechno, co s hudbou souvisí, takže i jeho instrumentální činnost. Růže, byla již od pradávna symbolem lásky, ale v středověké anglické historii se stala symbolem válek mezi dvěma v té době nejmocnějšími rody Yorky a Lancastery.

Konflikt, o kterém píši, se nazývá Války růží, který probíhal v  Oba rody se odlišovaly podle barvy růže, kterou měly ve svých erbech. U Lancasterů to byla barva červená,  Yorkové měli bílou.

Tyto boje byly na tehdejší poměry masivní a byly velmi odlišné od všech ostatních, hlavně tím, že proti sobě stály armády, které tvořili převážně profesionální vojáci a šlechta. Mezi další zvláštnost patří i to, že zde bojoval otec proti synovi, bratr proti bratru a nájemce proti pánovi. Z počátku to byl jen rodinný spor, který přerostl do války o trůn. Povstání proti Richardovi III. Tudor, aby potvrdil to, že může vládnout, oženil se s dcerou Eduarda IV.

Potom následovala ještě další nepovedená povstání, která byla však rozdrcena. Tímto skončil konflikt trvající přes 30 let, zvaný jako Války růží. Mezi hlavní důsledky války patří pád rodu Plantagentů, který byl z anglického trůnu sesazen jedním z nejznámějších rodů, Tudorovci.

Tento rod změnil celou Anglii během pár let. Byla nastolena absolutistická monarchie a zároveň to znamenalo konec středověku a začátek renesance. Hlavní vrstva společnosti, která byla zasažena, byla šlechta, ta byla hlavní součástí armád a také utrpěla velké ztráty v důsledku nákazy černým morem, která tu vypukla ještě před začátkem války růží.

Prostý lid  a obchodníci nebyli zasažení, neboť zde bojovala hlavně šlechta a profesionální vojáci. Čtvrtého prosince se konalo setkání Napoleona a císaře Františka. Pátého prosince bylo ujednáno příměří, které car Alexandr přijal, protože na jeho základě se měli Rusové pouze stáhnout zpět   do Ruska.

Ti tak učinili s radostí a nechali Rakušany samotné, aby si vyjednali co nejlepší podmínky pro svou zemi. Jednání po bitvě měla pro Rakousko hrozné následky. Na základě bratislavského míru podepsaného Rakousko muselo také zaplatit 4   franků jako reparace.

Napoleon také přinutil Prusy, aby Bavorsku vydali Ansbach  a další dvě malá knížectví Francii. Hořkou pilulku však Prusům osladil tím,  že jim vydal dlouho držené hannoverské území. Ani jiné vojenské akce plánované spojenci nevyšly. Bitva však měla velký vliv i na obyvatelstvo. Prostí lidé zakusili útrapy války všude, kde pochodovaly obě armády.

Nejhorší situace byla v Bavorsku a Rakousku, protože tudy procházela hlavní síla obou armád. Vojáci si brali, co chtěli, hlavně jídlo kvůli zásobování, ale výjimkou nebyly ani cennosti. Co se týče obyvatel žijících v oblasti bojiště, ti byli nuceni opustit své domovy a s sebou si mohli vzít pouze to, co unesli nebo odvezli na vozech. Zbytek nechali v domech, které byly po bitvě naprosto zdemolovány, a tak zůstala většina lidí na mizině. Měsíc po bitvě zemřel i aktér 3.

Bitva vedla k rozpadu 3. Říct něco takového před úředníky inkvizice by znamenalo takřka jistě rozsudek smrti. Rozšířená domněnka, že celý incident si vymyslel  až roku novinář Giuseppe Barreti, je však také falešná. Španělské plátno, datované někdy mezi lety a , zobrazuje Galilea zapisujícího tuto frázi na zeď vězeňské cely. Tady tedy je druhá verze této historky, která také nemůže být pravdivá, neboť Galilei nebyl nikdy uvězněn ve vězení, jak už jsem psala.

Další verze se domnívá, že Galileo pronesl tuto větu před arcibiskupem Ascaniem Piccolominim ze Sieny, vzdělaným mužem    a sympatizujícím hostitelem, u něhož bydlel v měsících bezprostředně následujících po jeho odsouzení. Galileo prý pronesl tuto poznámku  před arcibiskupem, jež nejspíš napsal své rodině  o této příhodě, která byla později stálým převypravováním nakonec překroucena.

Co se týče vesmíru a jeho teorie, Koperník, Bruno i Galilei měl svoji. Koperník spolu s Ptolemaiem heliocentrizmus vymysleli, Galilei se ho snažil vědecky potvrdit a Bruno uplatňoval teorii dvojí pravdy a byl přesvědčen  o nekonečném vesmíru, za což jeho cesta skončila na hranici. Mohli jsme nahlédnout do Malého komentáře, tedy na argumenty Mikuláše Koperníka, které měly tak zásadní změnu pohledu na vesmír.

Hudební žánr opera je pro mě uklidnění a krásný poslech, ale každý operu vidí jinak. Obdiv operních zpěváků je zasloužený. To, co ukazují na jevišti je mimořádné. A jako jednu mimořádnou operní pěvkyni bych Vám chtěla svou prací představit — Emu Destinnovou.

Jejímuž talentu se poddávali všichni lidé ze všech zemí, jíž se dvořil samotný Enrico Caruso a jejíž život nebyla procházka růžovým sadem. Ona jako Češka dokazuje, že i normální děvče z obyčejné rodiny pivovarníků a sládků může dosáhnout světového uznání. Ema Destinnová byla operní pěvkyně, která se setkala se všemi významnými umělci své doby a to na konci Její otec byl velkým ctitelem divadla a opery.

Na výstavbu Národního divadla přispíval nemalými částkami. Destinnová o svém narození ráda vyprávěla: Oba dva její rodičové hráli na klavír a měli velmi rádi hudbu. Hudební vlohy se u ní projevily asi v pěti letech. Později studovala hru na housle u profesora konzervatoře Ferdinanda Lechneraa v Praze si doplňovala hudební vzdělání ještě hrou na klavír.

Její matka  si všimla, že Emino pobrukování není ledajaké a že by se nemělo ignorovat. Přezkoušení jejího hlasu se ujal dr. Ludevít Procházka a doporučil odborné školení. Mladé dívky otec se tedy rozhodl svěřit svou dceru do rukou manželů Loewových, kteří přijeli do Prahy z Vídně ucházet se o post profesorů na konzervatoři a když byli odmítnuti, zařídili si soukromou pěveckou školu.

Paní Loewová zpívala pod dohledem Richarda Wagnera pod pseudonymem Destinn. Emu učili od roku do roku a pociťovala k nim velké sympatie nejen jako k učitelům, ale i k přátelům a svůj vděk tak vyjádřila převzetím pseudonymu Destinnová.

Dívka sice projevovala úžasný talent, ale její náladovost, temperament a puberta ji ovládaly. Praha jí nebyla dost velká a v devatenácti letech ji zemřela matka. Ema projevovala však větší zájem o literární drama a napsala tři hry: Ale to jí neuspokojovalo, do jejího života vstoupila láska a sex, což hluboce až tragicky zasáhlo do jejího budoucího života. Měla vášnivou a smyslnou povahu a své první lásky prožila s velkou intenzitou a rozpory, se kterými si nevěděla rady jí doháněly až k pokusu o sebevraždu.

Její problémy však pokračovaly dál a komplikovaly začátky u divadla. Moje absolventská práce se nazývá František Gellner a generace anarchistických buřičů. Zabývám se hlavně charakteristikou Gellnerovou, jeho osobností.

Název absolventské práce vypovídá o tom, že se bude text točit hlavně okolo Gellnera a místy kolem dalších představitelů generace buřičů, jmenovitě okolo Mahena, Šrámka, Neumanna a dalších. V práci zmiňuji generační otázky, dobu. Práci prokládám rozbory děl a výklady Gellnerovy tvorby. Toto téma jsem nijak neplánovala, nijak nevyhledávala a náhodou na mě padlo. Osobnost Františka Gellnera mě však zaujala a vzbudila u mě větší zájem, než kdybych si vybírala dopředu a přemýšlela, co z nabízených témat se mi bude psát lépe.

Myslím, že fakt, že mi téma připadlo, nijak neovlivnil to, jak bude práce těžká. Spíš mám na tuhle situaci názor takový, že jsem nevědomky trefila do černého. Byl synem ne příliš zámožného židovského obchodníka. Zde vystudoval osmileté gymnázium. Překládal, kreslil a psal do studentských časopisů časopisy Švanda Dudák, Lucerna. Gellner sledoval časopisy s anarchistickými prvky a přispíval. K socialismu a anarchismu ho přivedla moderní filozofie a hlavně jeho otec.

V roce vychází Gellnerovo první dílo, sbírka 34 básní, s názvem Po nás ať přijde potopa! Ve Vídni poté studoval techniku. Během studia v Příbrami přispíval do časopisu Nový kult. Z Příbrami se však často přesouval do Prahy a trávil čas s anarchisty.

Hlavně s Neumannem, se kterým se během tohoto časového úseku sblížil. Setkával se s anarchisty v olšanské vile St. Neumanna, neboli ve vile číslo Gellner nedokončil studie v Příbrami a odešel do vojenské služby v Litoměřicích.

Ta ale neměla dlouhého trvání. Po roce ho propustili kvůli jeho anarchismu. Na vojně přemýšlel o útěku do Ameriky a Afriky. Tyto dvě myšlenky však neuskutečnil. Poté, v roce , Gellner krátce studoval v Mnichově malířství a téhož roku i v Paříži. Zde přispíval do satirických listů např. Pařížský pobyt přerušil v roce , vrátil se do Čech.

Důvodem byl jeho nemocný otec. Rok poté nastoupil v Drážďanech na malířskou akademii, kde studoval pouhý rok, než se znovu přestěhoval do Paříže a žil zde do roku V Brně pracoval v Lidových novinách, psal prózu. Stal se tak fejetonistou a prozaikem. Na počátku první světové války narukoval na haličskou frontu. Naposledy byl spatřen v příkopu.

Místo nebo okolnosti jeho úmrtí není známo. Místo ani datum jeho smrti není známo…. Z předmětu Evropské a globální souvislosti jsem si vybrala téma Karel Čapek a dnešek.

Ve své práci se zaměřuji na Karlův život a jeho tvorbu. V druhé části se věnuji dnešnímu pohledu na Karla Čapka.

Téma jsem si vybrala, protože je Karel velmi známý český i světový spisovatel a chtěla jsem se o něm dozvědět více.

Je to spisovatel, který určitě hodně pomohl rozvoji české literatury a upevňování křehké demokracie v nově vzniklé republice. V roce se seznámil s Olgou Scheinpflugovou. Olga ve své knize Český román popisuje jejich lásku asi takto: Dá se tedy říci, že Karel byl ve svých třiceti letech ve velké citové tísni. Zanedlouho se dvojice dostává do sporů. Vznětlivé Olgy se zřejmě dotklo, že Karel ji vzhledem ke svým zdravotním potížím nepožádal o ruku. Dopisy ale svědčí, že Olgu opravdu miloval. Zatímco ona řešila situaci velmi rozhořčeně, Karel se snažil problémem proplout klidně.

Čapkova rodina neměla Olgu zrovna v lásce. Karel Scheinpflug se ve své knize o tomto problému zmiňuje: Helena ale Olgu popisuje jako neobyčejnou umělkyni.

Nepochybně však Olgu zraňovalo, že byla pro Karlovu rodinu anonymní. Celá práce mě velice bavila. Jsem ráda, že jsem měla možnost si ji vybrat. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o Karlu Čapkovi. Dá se říci, že jsem ho předtím skoro vůbec neznala a tato práce mi pomohla k tomu, abych si na něj udělala velmi kladný názor.

Karel Čapek mě zaujal především jako osobnost. Nikdy předtím bych neřekla, jak to byl mírumilovný a vysoce inteligentní člověk. Dále mě na něm zaujalo jeho nadání.

Neskutečně se mi líbilo, jak byl zapálen do všeho, co dělal, jak miloval svoji práci, nebo jak miloval Československo a snažil se český národ něco naučit, snažil se ho posunout dál a v tom mi je Karel neskutečně sympatický. Pracovalo se mi dobře, nejvíce mě bavilo psát jeho životopis, díky kterému jsem Čapka více poznala. Hostitelé se o Wilda div neprali a ti, kterým potvrdil, že přijde na jejich večírek, lákali ostatní hosty tím, že přidali na své pozvánky pyšnou poznámku: B — téma Boris Pasternak.

V letech - byl Pasternak každoročně nominován na Nobelovu cenu za literaturu. V roce byla jeho kandidatura navržena loňským laureátem Nobelovy ceny Albertem Camusem a  Buninovi , který toto ocenění získal.

Je odměněn za to, že souhlasil plnit roli návnady na háčku antisovětské propagandy… Neslavný konec čeká vzkříšeného Jidáše, doktora Živaga a jeho autora, jehož osudem bude lidové pohrdání. I v dobrém stádě se najde mizerná ovce. Takovou mizernou ovci máme i my v našem socialistickém společenství v tváři Pasternaka… Pokud mám porovnat Pasternaka s prasetem, tak prase neudělá to, co udělal on. Vyjedu výtahema ve druhém patře vystupuji. Vcházím do čekárny, oddělení ORL.

Celá čekárna je zaplněná neslyšícími - jak dětmi, tak i dospělými. Všichni žádají o kochleární implantát. Chtějí slyšet nás, nás slyšící. Lidé jsou netrpěliví a předbíhají se navzájem. Jedna maminka s dvouletým chlapečkem se dožaduje operace teď hned. Matky se navzájem dohadují, které dítě má jakou ztrátu sluchu a jaké je více postižené a kdo má přednost. Doktor dělá, co může, objednává lidi na určitý termín na operaci.

Nebaví je tady čekat a já se jim ani nedivím. Už přece chtějí slyšet. Ani jeden si nepřipouští, že svou operací se postupně vytrácí svět ticha a rodí se svět hluku.

Netuší, co je čeká, jak jsou sousedé otravní, jak je odporný ranní budík, jak řve letadlo a jak nás slyšící hluk obtěžuje. Mají jen malou představu o světě hluku. V té chvíli přichází jeden vyléčený neslyšící s kochleárním implantátem. Vypráví všem, jaké to je slyšet s tím přístrojem, jaké to má omezení.

To že vypadá jako robot! Jak si je nejistý ve světě slyšících. Jak musí měnit baterie, nesmí přístroj namočit, na letišti musí mít důkladnější kontrolu a v letadle celý přístroj musí odpojit. Vtom všichni zájemci o tento zákrok procitnou a uvědomí si svou jedinečnou identitu. A já jsem konečně první na řadě. Byl jednou jeden sedmnáctiletý hoch, který se jmenoval Jakub.

Žil se svojí maminkou a dvěma sestrami ve vesničce Malíčkov. Otec mu zemřel, když byl velmi malý. Každé ráno vstal a až do večera pracoval na poli. Pracovali tam i jeho kamarádi, takže zažili i hodně legrace. Vždy okolo dvanácté za ním přišla maminka a dala mu oběd. Jakub měl za týden narozeniny osmnácté a maminka se zeptala: Uběhl týden a Jakub oslavoval své narozeniny. Přišel za ním jeho nejlepší kamarád Pavel, dal mu dárek a říká: Spatřil obraz krásné dívky, tak se mu zalíbil, že si ho pověsil naproti své posteli, aby na něj viděl.

Každý večer před spaním na obraz koukal. Rozhodl se, že tu dívku najde za každou cenu. Další den ráno šel za místním starcem, říkalo se o něm, že všechno ví.

Vzal s sebou obraz, ukázal mu ho a zeptal se, jestli neví, kde se tato dívka nachází. Stařec mu začal vysvětlovat, že ji král nechce moc ukazovat, protože je jiná než my ostatní, neslyší nás.

Jakub o tom každý den přemýšlel. Jedno ráno ohlásil mamince, že půjde do světa najít tu krásnou dívku. Maminka s tím moc nesouhlasila, bála se, že by se mu mohlo něco stát. Jakub jí slíbil, že až dívku najde, tak se vrátí domů. Upekla mu na cestu buchty a dala pár zlaťáků.

Šel a šel celý den…Bylo moc velké horko, tak se zastavil u studánky, aby se mohl osvěžit a na chvíli si odpočinout. Najednou šla okolo babička a nesla dřevo z lesa.

Protože Jakub byl ochotný, tak babičce rád pomohl. Babička mu poděkovala a dala něco k snědku. Než odešel, tak se jí zeptal, jestli neví, kde má sídlo zdejší vládce. Babička mu řekla, že hned za tímto lesem.

Než prošel lesem, tak se setmělo, proto si lehl u nejbližšího stromu a usnul. Vstal a hned se vydal ke království. Přišel ke strážím, ale ty ho nechtěly pustit dovnitř, odvedly ho samy ke králi.

Král se ho zeptal, co tu pohledává, a Jakub mu začal vyprávět, jak dostal od Pavla obraz, jak šel za starcem a všechno ostatní. Král se po dlouhém vyprávění rozhodl, že mu svou dceru Kristýnku tedy ukáže. Jakub přišel do pokoje princezny a hned jak ji viděl, tak z ní už neodtrhl oči.

Bohužel spolu nemohli nijak mluvit, tak se na sebe jen koukali. K večeru za nimi přišel král a ukázal princezně na postel, to znamenalo, že už má jít spát.

Jakub se však nevracel domů za maminkou a svými sestrami, ale šel rovnou za starcem, který mu pomohl najít Kristýnku.

Jeho vchody a pokladny jsou vrcholná díla Hectora Guimarda a mistrovské práce Art Nouveau. Dvoudenní vstupenka první kategorie na pět zápasů do spodního patra O2 areny stojí 2. Už první noc ovšem zjistí, že realita je trošku jiná, a že taky trošku více bolí, než je znázorněno na obrázcích. Zahrnuli jste nás dotazy a požadavky, abychom i tato místa uvolnili, protože lístky na plochu už nejsou k sehnání a přesto chcete show vidět. Ale výsledek stojí za to. A nizozemský houslový mág incest sex sex inzeráty připraví i řadu překvapení a novinek. Na nižším gymnáziu bylo ze účastníků 98 úspěšných a na vyšším gymnáziu ze 74 bylo úspěšných Právě tahle skvělá kombinace každý rok nadchne přibližně půl miliónu lidí všech generací po celé Evropě. Následovalo přivítání a tradiční otázka. Jestli chcete vyzkoušet kolik času zabere upletení obvazu a máte chuť pomoci, napište na moji mailovou adresu do školy: Naši školu reprezentovali Radek Maderka a Anna Leischnerová na snímkukteří vítězně prošli okresním a krajským kolem. Swobodou Polsko a dalšími. O několik dní později Hughes potvrdil, že skupina ukončila svou činnost a naznačil, že bude v práci s Bonhamem a Sherinianem pokračovat pod jiným názvem. SEX AMATERI NAHÉ SLEČNY

Privat kolin eroticke masaze praha

EROTICKY PRIVAT ZVRACENY CZ

Tags: